Gaziantep Valisi Gül’den şehir hastanesi açıklaması

Gaziantep Valisi Gül’den şehir hastanesi açıklaması

Vali Davut Gül, Gaziantep'e ve bölge illere hizmet sunacak olan şehir hastanesi ile kente yapılacak diğer hastaneler ile ilgili bilgi verdi.


Merkez Şehitkamil ilçesi Beykent Mahallesi'ne yapılması planlanan 500 yataklı yeni hastane binası için bölgede incelemelerde bulunan Vali Gül, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’ndan bölge ile ilgili bilgi aldı.

Vali Gül, yaptığı incelemenin ardından sosyal medya hesabından inşaat çalışmaları devam eden şehir hastanesi ve kente yapılacak diğer hastaneler ile ilgili açıklama yaptı.

Beykent Mahallesine yapılacak 500 yataklı hastane projesi sürecinin başladığını belirten Gül, şunları söyledi:

“Hastaneyi şehrimize kazandıran Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca, Adalet Bakanımız sayın Abdülhamit Gül, milletvekillerimiz, büyükşehir ve Şehitkamil Belediye başkanlarımıza çok teşekkür ederim.” dedi.

Vali Gül, inşaat çalışmaları devam eden şehir hastanesinde bin 875 yatak kapasiteli 7 hastanenin bulunduğunu belirtti.

Gül, “Ayrıca, Gaziantep Üniversitesi Hastanesi 250 yatak, Nizip 400, 25 Aralık 300, Cengiz Gökçek 300, Beylerbeyi 500, Yavuzeli 20 olmak üzere toplam 3 bin 645 kapasiteli 13 hastane 0-3 yıl içerisinde tamamlanacaktır.” dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.