Gaziantep Valisi Gül'den salgın nedeniyle "bayramlaşmayın" uyarısı

Gaziantep Valisi Gül'den salgın nedeniyle

Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşları uyaran Vali Davut Gül, “Lütfen bu bayram yüz yüze bayramlaşmayalım, misafirliğe gitmeyelim, misafir kabul etmeyelim.” dedi.


Vali Gül, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, virüs salgınına yönelik tedbirler kapsamında alınan kararlara uyulması çağrısında bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından salgında ikinci dalganın beklendiğini hatırlatan Gül, “Önümüzdeki bayram yüksek risk barındırıyor. Lütfen, bu bayram yüz yüze bayramlaşmayalım, misafirliğe gitmeyelim, misafir kabul etmeyelim. ‘Ayıp olur, ziyaret edeyim’ dediğinizde karantinadaki 18 bin kişi aklınıza gelsin.” dedi.

Vatandaşların bayramını kutlayan Gül, “Bizleri bayrama kavuşturan Rabbime hamdolsun. Önümüzdeki nice bayramlara kavuşmak için lütfen maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edip yüz yüze bayramlaşmaktan, kalabalık ortamlara girmekten, hasta ve taziye ziyaretlerinden kaçınalım.” diye konuştu. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK