Gaziantep Valisi Gül’den İYİ Parti Milletvekili Özdağ’a “300 fabrika” yanıtı

Gaziantep Valisi Gül’den İYİ Parti Milletvekili Özdağ’a “300 fabrika” yanıtı

Geçtiğimiz hafta sonu Gaziantep’te Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılan 300 fabrikanın “daha önce açıldığı” iddialarının ardından başlayan tartışmalar devam ediyor.


Son günlerde fabrikaların açılışının tartışmalara neden olması üzerine Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, oda başkanları ve kentteki basın mensupları ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yaptığı ve 5’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikaların bir kısmını gezerek, iddiaları yalanladı.

Yaklaşık 5 saat süren gezinin ardından Vali Gül, düzenlediği basın toplantısında, yaptıkları açılışın doğru bir açılış olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımızın programı belli olduğunda OSB’nin tamamlanan fabrikalarının isimlerini aldık ve programı biz teklif ettik. Valilik olarak teklif ettiğimiz isimlerin de fabrikaların da arkasındayız. Olmayan şeyi teklif etmedik, göstermedik.” dedi.

Vali Gül, geziye ve 300 fabrikanın “daha önce açıldığı” iddiaları ile birlikte başlayan tartışmalara cevap olarak, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

“Tartışma devam ederse 300 fabrikanın sahiplerini size misafirliğe göndereceğiz”

Gül, “Gaziantepli sanayicinin alın teri, göz nuru 5’inci OSB’nin varlığını ispatlamak için ulusal ve yerel basınla birlikte 5 saat fabrika gezdik. Tartışma devam ederse 300 fabrikanın sahiplerini size misafirliğe göndereceğiz.” dedi.

Vali Gül’ün bu paylaşımını alıntılayan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, “Sayın Valim son 2 yılda açılan 300 fabrikadan kaç tanesi Can Tuğsuz'un ifade ettiği gibi 45 yıldır çalışıyor? 5 saat değil, 25 saat gezseniz de bu sorunun cevabını vermeden gezi bitmez. Yoksa hâlâ dürüst ve cesur işadamlarının olması sizi şaşırttı mı?” diye sordu.

“Siz tek başınıza 5’inci OSB’nin yolunu bulamazsınız”

Vali Gül de Özdağ’ın bu sorusuna, “Sayın vekilim, Gaziantepli firmalar arasında 80 yıllık olan da var. Fabrikaları açılışa biz önerdik. Köklü firmaların yeni fabrikalarının resmi açılışını yaptık. Siz tek başınıza 5’inci OSB’nin yolunu bulamazsınız, haber verirseniz bir rehber eşliğinde tek tek gezdirelim.” cevabını verdi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.