Gaziantep Valiliği: Küçük çaplı maddi hasar oluştu

Gaziantep Valiliği: Küçük çaplı maddi hasar oluştu

Gaziantep Valiliği, Suriye'de PKK/YPG kontrolündeki bölgeden Karkamış ilçesine atılan 5 havan mermisi ile ilgili açıklama yaptı.


Karkamış ilçesinde saat 03.30 sıralarında patlama seslerinin duyulması üzerine yapılan incelemede bölgeye toplamda 3 mühimmatın düştüğünün tespit edildiği belirtilen açıklamada, “Birinci mühimmatın Karkamış ilçesi sınırlarında bulunan park alanında patladığı, ikinci mühimmatın Karkamış ilçesi sınırlarında bulunan tren garı içerisindeki ağaca çarparak patladığı, üçüncü mühimmatın ise Suriye Cerablus sınırları içerisinde bulunan boş araziye düştüğü, kısmen patladığı tespit edilmiş ve yerel unsurlarca muhafaza altına alınmıştır.” denildi.

Patlama gerçekleşen bölgelerin çevresinde küçük çaplı maddi hasarın oluştuğu bildirilen açıklamada, “Ölü veya yaralı olmadığı anlaşılmıştır. Söz konusu tahkikatta mühimmatların gümrüğe yakın bölgede bulunan PYD bölgesinden atılmış olabileceği değerlendirilmekte olup olayla ilgili araştırmalar devam etmektedir.” ifadeleri yer aldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri