Gaziantep Üniversitesi Rektörü Gür: 15 Temmuz tarihin kaydettiği en hain işgal girişimidir

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Gür: 15 Temmuz tarihin kaydettiği en hain işgal girişimidir

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Gür: 15 Temmuz tarihin kaydettiği en hain işgal girişimidir
Milletin birlik ve beraberliğine yapılan bu büyük ihaneti unutmayacağını ve affetmeyeceğini ifade eden Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, 15 Temmuz’un tarihe şanlı bir direniş olarak geçtiğini söyledi.

251 kişinin şehit, 2 binden fazla kişinin gazinin olduğu ABD destekli 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4’üncü yıldönümü münasebetiyle açıklamalarda bulunan Rektör Gür, 15 Temmuz 2016 yılında Türkiye halkının, sarsılmaz birliğini hedef alan, tarihin kaydettiği en büyük ihanet ve işgal girişimine maruz kaldığını belirtti.

Gür, “Hain FETÖ terör örgütünün şer çetesi mensupları tarafından devletin uçakları, tankları ve silahları ile milleti vatansız, bayraksız, devletsiz bırakma niyetiyle yapılan bu girişim, Cumhurbaşkanımızın liderliği, milletin iradesi ve tüm kurumlarıyla devletin kararlılığı karşısında başarısız olmuş, hainler tarihin kara sayfalarında yerini almıştır.” dedi.

15 Temmuz gecesinde milletin canları pahasına şanlı bir müdafaa örneği göstererek halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya gösterdiğini belirten Rektör Gür, bedenlerini kalkan yapan, mermilere, bombalara ve tanklara etten duvar olan milletin meydanlarda toplandığını hatırlattı.

251 kişinin şehit ve binlerce kişinin de gazi olduğunu hatırlatan Gür, “Hainlerin karşısında yediden yetmişe birleşerek, bu şerefli mücadelede vatanını savunan aziz milletimiz, cesareti, dirayeti, iman gücü, kararlı ve dik duruşuyla birlik ve beraberlik destanı yazmıştır. Türkiye kapkaranlık bir geceden aydınlık bir güne uyanırken tüm dünya mazlum ve mağdurlarına da umut ışığı olmuştur. Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede milletimiz vatanına, bayrağına ve birliğine yapılan bu büyük ihaneti unutmayacak ve affetmeyecektir. Vatan sevdasıyla bayrağımız sonsuza dek dalgalansın diye göğsünü kurşunlara, tanklara, uçaklara siper eden, canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi de unutmayacağız, unutturmayacağız.” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz’un 4’üncü yıldönümü münasebetiyle düzenlenecek etkinliğe katılacaklarını belirten Gür, “Bütün dünyaya haykırıyoruz, bu vatanı, bölmeye, yıkmaya, ortadan kaldırmaya kimsenin gücü yetmemiştir, yetmeyecektir. Daima vatan müdafaa nöbetinde olacağız. Pandemi sürecinde de maskemizi takıp, sosyal mesafeye dikkat ederek senato üyelerimiz ile meydanda olacak ve nöbet tutacağız. Bu duygularla 15 Temmuz‘da vatan savunmasında gözünü kırpmadan seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK