Gaziantep Üniversitesi Hastanesi'nde sağlık çalışanı darp edildi

Gaziantep Üniversitesi Hastanesi'nde sağlık çalışanı darp edildi

​Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesinde bir sağlık çalışanını darp edilmesi ile ilgili hastane başhekimi Prof. Dr. Suat Zengin, bir açıklama yaptı.


Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Endoskopi Ünitesinde görev yapmakta olan sağlık personellerine şiddet uygulandığını belirten Zengin, "Darp edilen sağlık çalışanı, Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle tedavi görmüştür. Tedavisinin bitmesiyle test sonucu negatif olur olmaz görevine hemen dönmüştür. Fakat buna karşılık şiddete maruz kalması bizi derinden yaralamıştır." dedi.

Söz konusu saldırıyı kınadığını, bu tip davranışlar sergileyen kişilerin çalışma heveslerini kıramayacağını belirten Zengin, "Sağlık personeli, darp cebir raporu almasına rağmen olaydan hemen sonra tekrar görevine dönmüş ve mesaisini tamamlamıştır. Bu hamiyetperver arkadaşımızın davranışı herkese örnek olmuştur. Artık duymaktan bıktığımız bu menfur saldırıları şiddetle kınıyoruz." şeklinde konuştu.

Toplumun çoğunluğunun böyle şiddet olaylarına nefret gözüyle baktığını kaydeden Zengin, şu ifadeleri kullandı:

"Ancak beklentimiz, sağlık çalışanına şiddet uygulayan şahısları toplumun bizzat sosyal açıdan ve manevi olarak cezalandırmasıdır. Sağlık ordusu, en küçük ferdinden en büyüğüne bu savaşta omuz omuza çalışmıştır ve çalışmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri