Gaziantep Umut Kervanı yüzlerce aileye kurban eti ulaştırdı

Gaziantep Umut Kervanı yüzlerce aileye kurban eti ulaştırdı

Her yıl Kurban Bayramı’nda yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştıran Gaziantep Umut Kervanı, bu yıl da kurban çalışmaları ile yüzleri güldürdü.


“Kurbanınız Umut Olsun” sloganıyla yola çıkan ve çalışmaları ile ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren Umut Kervanı, bu yıl da Kurban Bayramı’nda hayırseverler tarafından bağışlanan hisselerle yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaştı.

Kurban Bayramı boyunca Gaziantep’te yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye kurban eti dağıtacak Umut Kervanı, yoksulların bayramı oldu.

Umut Kervanı, hayırseverlerin bağışta bulundukları kurban etlerini, vakıf üye ve gönüllülerince parçalayıp paket haline getirdikten sonra kentteki yetim, fakir ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımını yaptı.

Umut Kervanı üye ile gönüllülerinden oluşan ekipler, mahalle mahalle dolaşarak daha önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere kurban etlerini ulaştırdı.

Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Gaziantep Umut Kervanı Başkanı Mustafa Özaslan, bu bayramda da ihtiyaç sahiplerine ulaşmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Gaziantep Umut Kervanı Başkanı Mustafa Özaslan

Tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik eden Özaslan, “Öncelikle tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ederim. Bayramın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Biz Gaziantep Umut Kervanı olarak her yıl olduğu gibi bu sene de Kurban Bayramı’nda kurban kesimlerimizi bitirdik. Önceden tespit etmiş olduğumuz yüzlerce fakir ve muhtaç ailelere bugün kurban etlerini ulaştırdık. Hayır sahiplerinin bize bağışladığı kurbanlıklarımızı kesip gözleri yollarda bekleyen ve yılda evine bir sefer et giren ihtiyaç sahibi ailelere etleri ulaştırdık.” dedi.

Kurban Bayramı’nın muhtaç ailelere et ulaştırılarak yüzlerinin gülmesine vesile olduğunu belirten Özaslan, “Kurban Bayramı yılda bir defa da olsa, ihtiyaç sahibi ailelerinin evlerine et girmesine ve yüzlerinin gülmesine vesile oluyor. Bir yıl boyunca evine et girmeyen ihtiyaç sahibi aileler bir nebze de olsa sevindiler. Buna vesile olan tabi ki hayır sahipleri vatandaşlarımızdır. Onlar bir hayır köprüsü oluşturdular. Biz de o köprüden faydalanarak, yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye kurban etini ulaştırdık.” diye konuştu.

İhtiyaç sahibi ailelerin kesinlikle unutulmaması gerektiğini belirten Özaslan, “Biz Gaziantep Umut Kervanı olarak onları unutmadığımız gibi diğer vatandaşlarımızın da onları unutmaması ve gözetmesi gerekiyor. Çünkü eğer onların kapısına et giderse o zaman bayramın hakkını tam manasıyla vermiş oluruz. Bayramlar, kesilen kurbanın etinin muhtaçlarla ulaştırılmasıyla daha da anlam kazanır. Onlara et giderse tüm ailenin ne kadar sevineceğini hepimiz biliyoruz. Kurban etlerini ulaştırdığımız ihtiyaç sahibi ailelerin sevinçleri gerçekten gözlerinden okunuyordu. Ailelerimiz yaptığımız bu çalışmaları takdir ettikleri gibi vesile olan kişilere de hayır duasında bulundular. Bu bize edilen dua her şeye yeter.” şeklinde konuştu.

Bayramların yardımlaşmanın, dayanışmanın ve kardeşliğin pekişmesinde büyük rol oynadığını belirten Özaslan, bayramların özünde yaşanabilmesi için yardımlaşmaya ve muhtaçların gözetilmesi gerektiğine vurgu yaptı. 

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.