Gaziantep Umut Kervanı üç aylar vesilesiyle yardımlarını arttırdı

Gaziantep Umut Kervanı üç aylar vesilesiyle yardımlarını arttırdı

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Gaziantep Umut Kervanı, üç aylar münasebetiyle yüzlerce aileye gıda kolisi ve paketi dağıttı.


Üç aylar vesilesiyle Umut Kervanı Vakfı, Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de yaptığı yardım faaliyetleri ile ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürüyor.

Her ay düzenli olarak kentteki ihtiyaç sahibi ailelere gıda başta olmak üzere çeşitli yardımlar yapan ve yardımları ile ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldüren Gaziantep Umut Kervanı, aylık yardımlarının yanı sıra üç aylara özel yardım dağıtımı yaptı.

Yaptığı yardım faaliyetleri ile ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam eden ve ihtiyaçlarını bir nebze de olsa gideren Gaziantep Umut Kervanı, yardım faaliyetleri kapsamında hazırladığı gıda kolisi ve paketlerini, ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Gaziantep Umut Kervanı, üç aylar vesilesiyle ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yaptığı yardım çalışmalarını arttırırken, hayırseverlere ise çağrıda bulundu.

Gaziantep Umut Kervanı Başkanı Mustafa Özaslan, rahmet, merhamet ve yardımlaşma iklimi olan üç aylar münasebetiyle hayırseverlere çağrıda bulunarak, fakir ve muhtaçların daha fazla hatırlanması, bağış ve sadakların arttırılması gerektiğini söyledi.

Her ay düzenli olarak yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye yardımda bulunduklarını anımsatan Özaslan, üç aylar vesilesiyle daha fazla aileye ulaşacaklarını belirtti.

Umut Kervanı olarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmak için ellerinden gelen her türlü gayret ve çabayı sarf ettiklerini ifade eden Özaslan, yardım faaliyetlerine hız kesmeden devam ettiklerini belirtti.

“Gıda kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız”

Üç aylar münasebetiyle yaptıkları yardım çalışmalarını arttırarak daha fazla sahada olduklarını ifade eden Özaslan, “Gaziantep Umut Kervanı olarak her yıl yapmış olduğumuz yardımlarla ilgili bu senede üç aylar ile birlikte yine daha önceden tespit etmiş olduğumuz ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolilerini ulaştırmak üzere bugün bir çalışma yaptık. Gıda kolilerimizi araçlarımıza yükledik, araçlarımız Gaziantep'in dört bir tarafına dağılarak gıda kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklar.” dedi.

“İhtiyaç sahibi ailelere yardımcı olmak için bir çaba ve gayret içerisindeyiz”

Son dönemlerdeki hayat pahalılığı ve zamlar nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelerin sayısının arttığına dikkat çeken Özaslan, “Gaziantep Umut Kervanı olarak bu çalışmalarımızı her yıl titizlikle yapıyoruz. Daha önceden tespit etmiş olduğumuz ailelerin sayısı olabildiğince arttı. Son dönemlerde pandemi, daha sonra hayat pahalılığı ve zamlar nedeniyle gerçekten halkımız ciddi manada bir mağduriyet yaşadı. Dolayısıyla biz de hayır kurumu olarak elimizden geldiği kadar mağduriyet yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan ailelere, öksüzlere, yetimlere ve dullara yardımcı olmak için bir çaba ve gayret içerisindeyiz.” diye konuştu.

“İhtiyaç sahiplerini mağdur etmemeye çalışıyoruz”

Mübarek üç aylar vesilesiyle yardım seferberliği başlattıklarını ifade eden Özaslan, “Bugün de daha önceden hazırlamış olduğumuz yardım kolileri ve paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere araçlarımız çeşitli bölgelere ulaşacaklar, ihtiyaç sahiplerinin yüzünü gönderecekler. Gaziantep Umut Kervanı olarak bu yıl da Allah'ın izniyle elinden geldiği kadarıyla kurum olarak bize müracaat eden ve daha önceden tespit etmiş olduğumuz ihtiyaç sahiplerini mağdur etmemeye çalışıyoruz. Onlara ulaşmaya ve ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Sadece gıda yardımı yapmıyoruz. Gıda yardımının yanı sıra kışın yakacak ve giyim yardımında da bulunuyoruz. Gaziantep Umut Kervanı kurulduğu günden beri yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.” ifadelerini kullandı.

“Hayırseverler ile birlikte de yardımlarımızı dağıtabiliriz”

Yaptıkları ve yapacakları yardımlar için hayırseverlere teşekkür eden Özaslan, “Hayırseverlerin desteği olmasa bu yardımları yapmamız mümkün değil. Yanımızda yüzlerce kayıtlı ihtiyaç sahibi aile var. Bu ailelerin hepsine ulaşmamız mümkün değil, gücümüz nispetince ve imkanlarımız el verdiği sürece bize müracaat eden ihtiyaç sahiplerini mağdur etmemeye çalışıyoruz. Allah hayırseverlerimizden razı olsun. Hayırlarını Gaziantep Umut Kervanı aracılığıyla ulaştırmak istiyorlarsa direk bize müracaat edebilirler. Bizler aracı olarak onlara yardımcı olabiliriz. Hayırseverler ile birlikte de yardımlarımızı dağıtabiliriz. Böyle bir çalışmamız da var.” şeklinde konuştu.

Ramazan ayında da yardım çalışmalarının devam edeceğini anımsatan Özaslan, Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerini yüzlerini güldüreceklerini belirterek, hayırseverlere destek çağrısında bulundu.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.