Gaziantep Umut Kervanı Ramazan ayında yardımlarına hız verdi

Gaziantep Umut Kervanı Ramazan ayında yardımlarına hız verdi

Gaziantep Umut Kervanı, toplum olarak yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik duygularının üst seviyeye çıktığı Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yaptığı yardımlarını artırdı.


Ramazan ayının ilk gününden itibaren “Umut Ayı Ramazan” sloganıyla yardım çalışmalarına başlayan ve şu ana kadar yüzlerce aileye gıda ve nakdi yardımında bulunan Gaziantep Umut Kervanı, yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Gaziantep Umut Kervanı, ihtiyaç sahibi ailelerin Ramazan ayını rahat geçirmeleri ve yaklaşan bayram ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için her yıl olduğu gibi bu yıl Ramazan ayında da çok sayıda vatandaşa yardım ulaştırdı.

Kentteki hayırseverler tarafından Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere bağışlanan gıda kolilerini ailelerin evlerine teslim eden Gaziantep Umut Kervanı, yaptığı yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerini güldürüyor.

Aralarında yetim, öksüz ve mülteci ailelerinde bulunduğu ihtiyaç sahibi ailelere her gün düzenli olarak yardım kolisi gönderen Gaziantep Umut Kervanı, Ramazan ayında da gıda yardımlarına devam ediyor.

İhtiyaç sahibi ailelerin evlerine her gün hazırladıkları gıda yardım kolilerini ulaştıran Gaziantep Umut Kervanı, gelen talepler doğrultusunda da her eve yardım götürüyor. Ramazan boyunca binlerce gıda kolisi dağıtacak olan Gaziantep Umut Kervanı, ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmayı sürdürüyor.

Ramazan ayında yardım çalışmalarına hız verdiklerini ve günlük olarak ihtiyaç sahibi ailelere yarımda bulunduklarını belirten Gaziantep Umut Kervanı Başkanı Mustafa Özaslan, binlerce ihtiyaç sahibi olan aileye ulaştırdıkları koli ve paketlerle muhtaçların temel ihtiyaçlarını giderdiklerini söyledi.

Ramazan ayı boyunca hayırseverlerden gelen gıda ve nakdi yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelere yardım yaptıklarını belirten Özaslan, Gaziantep Umut Kervanı’nın, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi, muhtaç ve yetim ailelere ulaştırmak üzere başladığı gıda yardımlarını aralıksız sürdürdüğünü ifade etti.

“İhtiyaç sahibi ailelere yardımlarımızı ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz”

Ramazan ayının paylaşım ayı olduğunu ifade eden Özaslan, iftar ve sahurda kimsenin sofrasının boş kalmasını istemediklerini belirterek, “Gaziantep Umut Kervanı olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da yine yıl boyu yardımlarımızı devam ettirdik. Üç aylarda yine yardımlarımız devam etti. Ramazan ayındayız, Ramazan ayı boyunca da yine ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarımızı ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz. Allah nasip ederse bayram arifesine kadar yardımlarımızı daha önceden tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya devam edeceğiz. Hayırseverlerin bize ulaştırdıkları gıda kolilerini rahatlıkla daha önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdığımız gibi bundan sonra gelecek olan gıda kolilerini de inşallah bayram arifesine kadar ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. İhtiyaç sahiplerinin yüzünün gülmesi, yardımların ihtiyaç sahiplerinin sofralarına ulaşması, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının yüzünün gülmesi adına Gaziantep Umut Kervanı olarak her yıl bu çalışmaları yapıyoruz.” dedi.

“İhtiyaç sahiplerinin sayısı arttı”

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın simgesi olan Ramazan ayında tespiti yapılmış olan ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi desteğinde bulunduklarını ve bulunacaklarını bildiren Özaslan, “Elhamdülillah bu sene zam ve fiyat artışları ile beraber çalışmamızda yine de bir duraklama olmadı. İhtiyaç sahiplerinin sayısı arttı. Yardım için başvuran ihtiyaç sahiplerinin kayıtlarına baktığımızda gerçekten bu sene ihtiyaç sahibi ailelerin sayısının daha da arttığını görüyoruz. Gaziantep Umut Kervanı olarak yüzlerce aileye yardımlarımız ulaşıyor, ulaştırıyoruz ve ulaştırmaya devam edeceğiz. Hayırseverlerimiz bu konuda müsterih olsunlar, inşallah verdikleri yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edeceğiz. Allah izin verirse Ramazan ayından sonra da yine imkanlarımız doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya gayret ve devam edeceğiz. Allah-u Teâla hayırseverlerin hayırlarını kabul eylesin. Peygamber Efendimiz ‘ihtiyaç sahiplerine ulaşın, onlara destek olun, yetimin başını okşayın’ buyuruyor. Mübarek Ramazan ayındayız, çok sayıda mağdur, ihtiyaç sahibi insan var. Dolayısıyla Umut Kervanı hayırsever ile ihtiyaç sahibi arasında aracı olduğu gibi ihtiyaç sahibi ailelere ulaşma noktasında da elinden gelen çaba ve gayreti göstermeye devam ediyor. Hayırseverlere; ‘gelin bu Ramazan'da da Allah'ın izniyle bizi ve sizleri bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaşalım, sofralarına gıda ulaştıralım, iftar sofralarına misafir olalım. Onların yüzü gülsün, Ramazan ayında sizlerin yardımlarıyla iftar etsinler. İhtiyaç sahibi ailelerin dualarını kazanalım, alalım’ diyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Hayırsever ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü vazifesi görüyoruz”

Her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını belirten Özaslan, “Gaziantep Umut Kervanı, bu konuda hayırsever ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü vazifesi görüyoruz. Bu konuda Gaziantep Umut Kervanı elinden gelen çabayı gösteriyor. Gaziantep Umut Kervanı olarak sadece gıda yardımı yapmıyoruz. Ramazan ayı olduğundan dolayı hayırseverler bize ulaştıklarında birtakım nakdi yardımları var, kendi elleri ile ihtiyaç sahibi ailelere bu yardımları dağıtıyorlar. Biz de bu konuda kendilerine yardımcı oluyoruz. Gaziantep Umut Kervanı olarak gıda yardımının yanı sıra giyim, ayakkabı hatta ihtiyaç hasıl olduğunda ev eşyası yardımında da bulunuyoruz. Gaziantep Umut Kervanı olarak sadece gıda yardımı yapmıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerin hangi konuda ihtiyacı varsa, o konuda ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı oluyoruz.” şeklinde konuştu.

“İhtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz”

Ramazan ayında yardım çalışmalarının artarak devam ettiğini ifade eden Özaslan, “Gaziantep Umut Kervanı olarak bu konuda çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz, ihtiyaç sahiplerine bu konuda yardımcı ve destek olmaya çalışıyoruz. Şu anda Ramazan ayındayız, Ramazan ayında olduğumuzdan dolayı ağırlık olarak gıda yardımında bulunuyoruz. Allah'a hamdolsun hedeflediğimiz sayıya ulaşmaya çalışıyoruz. Hedeflediğimiz sayıya ulaşmak içinde hayırseverlerden destek bekliyoruz. Allah-u Teâla hayırseverlerin hayırlarını kabul eylesin. Hayırseverler olmazsa bizim çalışmamız ve gayretimiz belki yetersiz kalacak. Gaziantep Umut Kervanı olarak hayırseverlerin yardımları ve destekleriyle inşallah ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.