Gaziantep Umut Kervanı Kurban Bayramı hazırlıklarına başladı

Gaziantep Umut Kervanı Kurban Bayramı hazırlıklarına başladı

Gaziantep Umut Kervanı, her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı'nda hayırseverlerin bağışlayacağı kurbanlıklarla binlerce eve et ulaştırmayı hedefliyor.


Gaziantep Umut Kervanı Başkanı Mustafa Özaslan, Kurban Bayramında yapacakları yardım çalışmaları hakkında açıklama yaptı.

Özaslan yaptığı açıklamada, yetim ve öksüzler başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine bayramda kurban eti ulaştırmak için hazırlıklara başladıklarını söyledi.

Kurban bağışı çağrısında bulunan Özaslan, hayırseverleri evine hiç et girmeyen fakirlere umut olmaya davet etti.

 

Umut Kervanı Vakfı’nın hayırseverlerin bağışladığı kurbanlıkların etlerini ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmasında aracı olduğunu ifade eden Özaslan, bu görevi layıkıyla yerine getireceklerini ifade etti.

Yetim ve öksüzler olmak üzere kentteki ihtiyaç sahiplerine ulaşacak olan kurban etlerinin yüzleri güldüreceğini belirten Özaslan, hayırseverlerin desteğinin önemine dikkat çekti.

Gaziantep Umut Kervanı olarak hayır sahiplerinin yapacakları kurban bağışlarını beklediklerini ifade eden Özaslan, "Gaziantep Umut Kervanı olarak her yıl yaptığımız gibi Kurban Bayramından önce çalışmalarımızı başlattık. Hazırlıklarımızı yaptık. Daha önce tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelere et dağıtmak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kurban Bayramının ilk gününden son gününe kadar inşallah bu çalışmalarımız devam edecek. Şimdi biliyorsunuz son yıllarda ekonominin yerinde durmayışı, fiyatların yükselişi, şu anda çok ciddi miktarda kurban sektörünü etkilemiştir. Vatandaşta bu konuda bu sene kurbanlık almakta zorlanıyor, fiyatlar yerinde durmuyor. Sürekli bir yükseliş var, bu sene geçen seneye göre kurban taleplerine daha az talep var. Dolayısıyla bizlerde Umut Kervanı olarak her sene olduğu gibi bu sene de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yüzlerce ihtiyaç sahibi aileler var, yıl boyunca evine et girmeyen aileler var." dedi.

"Yılda evine bir kere bile et girmeyen aileler var"

Gaziantep Umut Kervanı Başkanı Mustafa Özaslan

Muhtaç ailelerin bayramda kendilerine yapılacak et yardımını beklediğini ifade eden Özaslan, "Bizde Umut Kervanını olarak yılda bir kere bile olsa onların yüzlerini güldürüyor, evlerine azda olsa et bırakıyoruz. Muhtaç aileler dört gözle bayramın gelmesini bekliyor. Fakir ailelerin umudu bayramda çocuklarına et yedirmektir. Biz Umut Kervanı olarak ise hayır sahiplerini bekliyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılda fakir ve muhtaç ailelere et ulaştırmak için çalışacağız. Kayıtlarımızda yüzlerce mağdur aileler var. Bağışlanan kurbanları bayram günü kestikten sonra bu ailelerimize ulaştıracağız. Buradan hayır sahiplerine bir davette ve çağrıda bulunuyorum. Gelin bu bayramda Gaziantep Umut Kervanı'nı aracı kılarak, kesmiş olduğunuz kurban etlerini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıralım." şeklinde konuştu.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.