Gaziantep Umut Kervanı hayırseverlere kurban bağışı çağrısında bulundu

Gaziantep Umut Kervanı hayırseverlere kurban bağışı çağrısında bulundu

Gaziantep Umut Kervanı hayırseverlere kurban bağışı çağrısında bulundu
​Her sene Kurban Bayramı’nda binlerce ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştıran Gaziantep Umut Kervanı, bu seneki kurban çalışmalarını "Hayat birlikte güzel" sloganıyla yapacaklarını duyurdu.

Kurban Bayramı çalışmalarını başlatan Gaziantep Umut Kervanı, Kurban Bayramı günü hayırseverlerin kesecekleri kurbanların etlerinin fakir ve muhtaçlara ulaştırılması için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla kurban bağışı ve kesim çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Gaziantep Umut Kervanı Başkanı Mustafa Özaslan, "Gelin ihtiyaç sahiplerine yine yardımda bulunalım, onların sofralarını şenlendirelim." diyerek kurban bağışı çağrısında bulundu.

Hayırseverlerin bağışlayacakları kurbanların etlerini ihtiyaç sahibi ve fakir ailelere dağıtılmasında aracı olacaklarını belirten Özaslan, "Kurban Bayramı sevinci ile fakirlere et ulaştıralım." dedi.

Gaziantep Umut Kervanı Başkanı Mustafa Özaslan

"Pandemiden dolayı çok ciddi mağduriyetler oluştu"

Her sene olduğu gibi bu senede Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını yaptıklarını belirten Özaslan, "Allah nasip ederse Kurban Bayramı’na yetişirsek yine bu sene her sene olduğu gibi vatandaşımıza yardımcı olmak adına kurbanlarımızı kesip ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracağız. Bu sene özellikle bu pandemiden dolayı çok ciddi mağduriyetler oluştu. Coronavirus gerçekten de birçok insanımızı mağdur etti. Gaziantep bölgesinde fabrikalar çok olduğu için fabrikada çalışan birçok işçi bu yüzden işinden oldu. İşe gidemeyen vatandaşlarımızın çoğu bu sene kurban kesemiyor. Kurban kesemeyen vatandaşlarımız Umut Kervanı’nı arayarak kurban kesemeyeceklerini dile getirerek, yardım taleplerinde bulundular. Kısmet olursa biz de bu sene vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi adına her sene olduğu gibi inşallah kurban kesimini, kurban bağışını, et dağıtımını gündemimize aldık." şeklinde konuştu.

"Hayırseverlerimizin kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız"

Kurban Bayramı'nda fakir ve muhtaçların evlerine kırmızı et girmesi için üye ve gönüllüleriyle yoğun bir tempoyla çalışmaya devam ettiklerini belirten Özaslan, "İhtiyaç sahibi ailelere Kurban Bayramı'nın birinci günü kurbanları kesip gönüllü kardeşlerimizle beraber bize daha önceden müracaat eden tüm ihtiyaç sahiplerine, kurban bağışında bulunan hayırseverlerimizin kurban etlerini ulaştıracağız." diye konuştu.

"Bu yıl kurbanlarımızı ‘Hayat birlikte güzel’ sloganıyla keseceğiz"

Pandemiden dolayı Kurban Bayramı bu yıl biraz sıkıntılı geçeceğine dikkat çeken Özaslan, "Mesafe, maske ve hijyen gibi birtakım kuralların elbette ki olması gerekiyor. Dolayısıyla biz de hem hijyenik olarak maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak gönüllü kardeşlerimizle ve kasap arkadaşlarımızla inşallah bu sene kurbanları kesmeye yine adayız. Kesilen kurban etlerini de inşallah ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız. Bu yıl kurbanlarımızı ‘Hayat birlikte güzel’ sloganıyla keseceğiz. Hakikaten bu sloganı halk olarak hayatımıza yerleştirmeliyiz. Dolayısıyla Gaziantep'te her sene olduğu gibi bu sene de Kurban Bayramı’ndan önceki hazırlıklarımız içerisinde esnaf ve hayırsever olan vatandaşlarımızı ziyaret ettik." ifadelerini kullandı.

"Gelin Umut Kervanı aracılığıyla kurbanlarımızı keselim ve ihtiyaç sahiplerine ulaştıralım"

Bu yılki kurban çalışmalarını "Hayat birlikte güzeldir" sloganıyla yapacaklarını da anımsatan Özaslan, Kurban Bayramı öncesi hayırseverlere kurban bağışı çağrısında bulunarak, şunları söyledi:

Hayırseverler her sene kurbanlarını kendi elleriyle gerek canlı hayvan olarak gerek de kestirip etlerini Umut Kervanı’na getirip bağışta bulunuyorlar, Allah onlardan razı olsun. Yine bu sene ‘Hayat birlikte güzeldir’ sloganıyla beraber hayırseverlerimize çağrıda bulunuyoruz. Evet, hayat birlikte güzeldir ve birlikte olmak hakikaten berekettir, güzelliktir, iyiliktir, hayırdır ve sevaptır. Bizde hayırseverlerimize çağrıda bulunuyoruz; gelin hep beraber Umut Kervanı aracılığıyla kurbanlarımızı keselim ve ihtiyaç sahiplerine ulaştıralım’ diyoruz. Yine hayırseverlerimize, kendi kurbanlarınızı belki kesip ve dağıtacak ihtiyaç sahibi ailelere ulaşamayabilirsiniz. Belki meşguliyet içerisindesiniz, zaman bulamayabilirsiniz ama Umut Kervanı hayır kapısıdır. Umut Kervanı gerçekten bu çalışmaları yıllardır yapıyor ve ihtiyaç sahibi ailelerden de haberdardır. Sizler kendi kurbanlarınızı getirip Umut Kervanı’na bağışlarsanız Umut Kervanı kendi ekibi ve çalışmasıyla inşallah daha önceden tespit etmiş olduğu ihtiyaç sahibi ailelere bu kurban etlerini götürecek, onların kapısında onlara teslim edecek.

 

"Umut Kervanı bağışlamış olduğunuz kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaktır"

Pandemi nedeniyle bu yıl ihtiyaç sahiplerinin sayısının da arttığına dikkat çeken Özaslan, bundan dolayı birçok ailenin bu sene kurban kesemeyeceğini belirterek, "Bu sene ciddi manada mağduriyet içerisinde olan, kurban kesmeyeceğini söyleyen hatta ‘aylardır et yemedik’ diyen ailelerle karşılaşıyoruz. Belirttiğimiz gibi bu sene pandemiden dolayı insanlar işsiz kaldı, kurban kesemeyecekler. Bu yüzden Umut Kervanı’ndan et talebinde bulunuyorlar. Hayırseverlerimize şunu da hatırlatalım; geçen senelerde Umut Kervanı’na verdiğiniz kurbanlar ihtiyaç sahiplerine ulaştı. Bu sene inşallah yine Umut Kervanı’na yardımcı olursanız, kurbanlarınız ihtiyaç sahiplerine ulaşacaktır. Umut Kervanı da sizin bağışlamış olduğunuz kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaktır." diye konuştu.

"Yıllardan beri halkımıza hizmet eden, halkımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan bir kurumuz"

Umut Kervanı Vakfı’nın Türkiye genelinde hizmet yapan bir yardım kuruluşu olduğunu anımsatan Özaslan, şöyle devam etti:

Yıllardan beri halkımıza hizmet eden, halkımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan bir kurumuz. Allah'a hamdolsun gönüllü kardeşlerimizle bu işi düstur edinmişiz. Dolayısıyla kurbanını bağışlamak isteyen hayırseverlerimizin gerek kurbanlarını canlı olarak gerekse Umut Kervanı Vakfı’na bizatihi müracaat ederek makbuz karşılığında bağışını yapabilir. Umut Kervanı olarak hayırseverlerimizin kurbanlarını alıyor, kesiyor ve videosunu çekip bağış yapan hayırseverimize videosunu da gönderiyoruz. Kurbanını canlı getirdikleri zaman canlı alıyoruz, bize ‘siz alın’ dedikleri zamanda kendimiz gidip daha önceden anlaştığımız yerlerden kurbanlarını alıyoruz. Kesiyoruz, paketliyoruz ve etlerini de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

"Hayırseverlerimiz Umut Kervanı Vakfı’nın resmi internet sitesinden bize ulaşabilirler"

Özaslan, "Hayırsever bağışçılarımız kurbanlarını canlı da getirebilirler ve ‘bizim adımıza kurban kesin’ diyebilirler. Biz her iki talebi de yerine getirmeye çalışıyoruz. Sosyal medyada hesaplarımız, telefonlarımız var. Bize ulaşmak isteyen hayırseverlerimiz Umut Kervanı Vakfı’nın resmi internet sitesine girip hem hesap numaralarımıza hem de telefonlarımıza ulaşabilirler. Gelin bu yıl ‘Hayat birlikte güzel’ sloganı ile ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunalım, onların sofralarını şenlendirelim, mübarek bayram günü hayır dualarını alalım."

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK