Gaziantep’ten orman alanlarına 15 bin adet fidan desteği

Gaziantep’ten orman alanlarına 15 bin adet fidan desteği

Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesi ile Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürlüğü arasında sertifikalı 7 bin 500 zeytin ve 7 bin 500 fıstık fidanı alımı için protokol imzaladı.


Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile birlikte 650 dekarlık alanda nitelikli orman alanı oluşturulması için sertifikalı 7 bin 500 zeytin ve 7 bin 500 fıstık fidanı alımı için protokol imzaladı. Tahmazoğlu, fidanların Şahinbey Belediyesi tarafından alınıp dikiminin ve bakımının Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılacağını ifade etti.

"Şehrimize yeni orman alanları kazandırmış olacağız"

Gaziantep’e nitelikli bir orman alanı kazandıracaklarını ifade eden Tahmazoğlu, "Gaziantep Tarım ve Orman Müdürlüğümüzle yeni bir protokol imzaladık. Bu alanların arttırılması ile ilgili bir çalışma yaptık. Burç ve Kaya Kent bölgesinde 650 dekarlık alanı Tarım ve Orman Müdürlüğümüz içerisinde zeytin ve fıstık fidanı dikimi gerçekleştireceğiz. Toplamda 15 bin adet zeytin ve fıstık fidanı dikimi gerçekleşecek. Bunun 7 bin 500 tanesi fıstık ve 7 bin 500 tanesi zeytin fidanı olacak. Fidanları Şahinbey Belediyesi olarak biz temin edeceğiz. Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz ise dikimini ve bakımını gerçekleştirecek. Böylece şehrimize yeni orman alanları kazandırmış olacağız. Bu orman alanı nitelikli bir orman alanı olacak. İçerisindeki ürünlerden hem insanlar hem de doğadaki canlılar faydalanmış olacak. İş birliğinden dolayı Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürümüz Mehmet Karayılan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

"650 dekarlık alanı meyve fidanlarıyla ağaçlandıracağız"

Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürümüz Mehmet Karayılan, Tahmazoğlu ile birlikte önemli projelere imza attıklarını belirterek şunları ifade etti:

"Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’ndan Allah razı olsun. Verdiği desteklerden dolayı kurum ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Daha önce bir sürü hayırlı işlere imza attan Şahinbey Belediye Başkanımız yine bir hayırlı işe imza attı. 7 bin 500 adet sertifikalı zeytin fidanı ve 7 bin 500 adet sertifikalı fıstık fidanı dikimi yapılacak. Sayın Bakanımızın da bizlere talimatı boş orman alanlarının tamamını meyve ağaçları ile birlikte, Antep fıstığı ağaçlarının arttırılmasına yönelikti. Bizlerde Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na bu konuyu ilettiğimizde ‘üzerimize ne düşüyorsa gereğini yapalım’ dedi. İlk etapta 15 bin adet zeytin ve Antep fıstığı fidanı ile bize destek oldunuz. İnşallah bizlerde 650 dekarlık alanı meyve fidanlarıyla ağaçlandıracağız. Buradan faydalanan insanlarımız sizlere duacı olacaktır." 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.