Gaziantep’ten Hatay’a 25 bin adet fidan gönderilecek

Gaziantep’ten Hatay’a 25 bin adet fidan gönderilecek

Hatay’ın Belen ilçesinde geçen hafta cuma günü başlayan ve güçlükle kontrol altına alınan yangında zarar gören alanlar için Şahinbey Belediyesi, Hatay’a can suyu olması için 25 bin fidan gönderecek.


Hatay’ın Belen ilçesinde çıkan, daha sonra ise kentin birçok noktasına yayılan ve PKK’ye bağlı “Ateşin Çocukları İnisiyatifi”nin üstlendiği yangınlarda zarar gören alanların tekrar yeşertilmesi için Şahinbey Belediyesi tarafından sosyal medya üzerinden fidan kampanyası başlatıldı.

Kampanya ile ilgili bilgi veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Hatay’da yakılan 400 hektar orman alanını tekrar yeşertmek için böyle bir kampanya başlattıklarını söyledi.

“Hainler ormanlarımızı hedef almaya başladı”

Tahmazoğlu, “Hainler ormanları yakarak acizliklerini ortaya koydu. Hainler, ormanlarımıza saldırmaya başladılar. Ancak ormanlara yapılan saldırıyı millet olarak yine birlikte göğüsleyip, Hatay’ımızı yeniden yeşillendireceğiz. Şahinbey Belediyesi olarak Hatay’a 25 bin adet orman fidanı göndermek için çalışmalara başladık. Göndereceğimiz fidanlarla Hatay’ımızın bir nebzede olsa yaralarını sarmayı amaçlıyoruz.” dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.