Gaziantep'teki trafik denetiminde 8 bin 93 sürücüye ceza yazıldı

Gaziantep'teki trafik denetiminde 8 bin 93 sürücüye ceza yazıldı

Gaziantep'te gerçekleştirilen trafik denetimleri kapsamında kentin değişik noktalarındaki trafik denetimlerinde trafik kurallarını ihlal ettiği tespit edilen 8 bin 93 sürücü ve araç plakasına cezai işlem uygulandı.


Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü, kentte gerçekleştirilen "Güven Huzur Uygulaması" kapsamında kentin değişik noktalarındaki trafik denetimlerinde trafik kurallarını ihlal ettiği tespit edilen 8 bin 93 sürücü ve araç plakasına cezai işlemin uygulandığını belirtirken, 287 aracın ise trafikten men edildiğini bildirdi.

Gaziantep Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada;

“Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerimizce 11.11.2022-17.11.2022 tarihleri arasında yapılan denetimlerde;

1.819 ticari araç, 1.273 yük taşımacılığı yapan araç olmak üzere toplam 16.884 araç denetlenmiş,
3.259 sürücüye ve araç plakasına EDS üzerinden tespit edilen çeşitli ihlallerden,1.835 aracın tescil plakasına hatalı park etmekten, 1.828 sürücüye ve araç plakasına hız ihlali yapmaktan,1.081 sürücüye ve araç plakasına kırmızı ışık ihlali yapmaktan, 369 sürücüye ve araç plakasına seyir halinde cep telefonu kullanmaktan, 189 sürücüye ve araç plakasına trafik işaret ve levhalarına uymamaktan, 188 sürücüye emniyet kemeri takmamaktan, 184 motosiklet sürücüsüne koruyucu başlık takmamaktan, 161 sürücüye sürücü belgesiz araç kullanmaktan, 53 sürücüye alkollü araç kullanmaktan, 46 sürücüye yüksek sesli müzik dinleyerek çevreyi rahatsız etmekten, 29 sürücüye yayalara ilk geçiş hakkını vermemekten, 20 sürücüye abartı egzozlu araç kullanmaktan, 6 sürücüye alkolmetre cihazına üflemeyi reddetmekten, 2 sürücüye drift yaparak araç kullanmaktan, 671 sürücü ve araç plakasına da diğer ilgili trafik ihlallerinden olmak üzere,

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun çeşitli maddelerini ihlal ettiği tespit edilen toplam 8.093 sürücü ve araç plakasına cezai işlem uygulanmış, 287 araç trafikten men edilmiştir.” bilgisi verildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri