Gaziantep’te YKS öncesi tüm hazırlıklar tamamlandı

Gaziantep’te YKS öncesi tüm hazırlıklar tamamlandı

Gaziantep’te YKS öncesi tüm hazırlıklar tamamlandı Yeni tip Coronavirus (Covid-19) pandemisi önlemleri altında yarın düzenlenecek Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi Gaziantep’teki okullar sağlık ve hijyen kurallarına uygun şekilde hazır hale getirildi.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş!

Türkiye genelinde yapılacak olan YKS öncesi okullardaki son hazırlıklar tamamlandı. Gaziantep'te de YKS öncesi okullarda Şahinbey Belediyesi tarafından dezenfekte çalışmaları yapılarak okullar sınava hazırlandı

Sınav öncesi okulların giriş kapısı, adayların elleriyle dokunabilecekleri kapı kolları ve çerçeveleri ile merdivenler, korkuluklar, sınıflar, sıralar, öğretmen masaları, pencere kolları ve lavabolar titizlikle dezenfekte edildi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kentte YKS ile ilgili hijyen ortamının sağlanması ve öğrencilerin sınava sorunsuz girebilmesi için tüm tedbirlerin alındığını belirtti.

Adayların daha güvenli ve hijyenik bir ortamda sınava girebilmeleri için okullarda dezenfeksiyon işlemleri yaptıklarını anımsatan Tahmazoğlu, “Velilerimizin gönlü rahat olsun. Çocuklarını huzurlu bir şekilde okullara gönderebilirler. Velilerimizin de maske, mesafe ve temizlik kurallarına özen göstermesini istiyoruz. Çünkü maske, sosyal mesafe ve temizlik artık olmazsa olmazımız. Ne kadar dikkat edersek, güzel günler o kadar yakınımızda olacak. Bu duygu ve düşüncelerle sınav yerlerinde görev alan tüm öğretmenlerimize ve sınava girecek olan öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Tahmazoğlu, hafta sonu düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na Şahinbey Belediyesi olarak öğrencilerin en iyi şekilde hazırlanmasında yardımcı olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Bu hafta sonu yapılacak Yüksek Öğretim Sınavı’na girecek tüm gençlerimizin büyük bir emek ve çaba vererek hazırlandıkları, bu sınavda başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum. Öğrencilerimiz uzun bir maratonla bu sınava hazırlandılar. İnşallah istedikleri okulu kazanacak şekilde sınavda başarılı olurlar. Şahinbey Belediyesi olarak öğrencilerimizin her zaman yanında olduk. Öğrencilerimizin istedikleri üniversiteleri kazanabilmeleri için onlara kaynak kitap, testler ve deneme sınavları desteği sağladık. Onların geleceğe hazırlanması için belediyemizin tüm imkanlarını seferber ettik. Umarım verilen emeğin karşılığını bu hafta sonu en iyi şekilde vereceklerdir.”

Sınav günü toplu taşıma araçları ücretsiz

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi de Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) dolayısıyla cumartesi ve pazar günleri, vatandaşların belediyeye bağlı tramvay ve otobüsleri ücretsiz kullanabilmeleri sağlayacak.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK