Gaziantep’te yapımı tamamlanan okullar eğitim öğretime açıldı

Gaziantep’te yapımı tamamlanan okullar eğitim öğretime açıldı

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda “100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyası devam ederken bir yandan da yapımı tamamlanan okulların açılışı gerçekleştiriliyor.


Şahinbey ilçesinde yapılan 18 derslikli Güneykent İlkokulu ve 16 derslikli Güneykent Ortaokulu yapılan törenle eğitim öğretime açıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen törende konuşan Vali Davut Gül, Gaziantep’te son 2 yılda 112 tane okul yapıldığını belirtti.

112 okulda toplam 2 bin derslik açtıklarını belirten Gül, “100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyası ile ilgili bilgi verdi.

Gül, “Son 15 yılda 15 bin yeni derslik yapıldı. İnşaatı devam eden 2 bin 650 derslik kapasiteli 109 okulumuz var ama buna rağmen eksiğimiz var. Bunlara ilave bizim yaklaşık 5 bin dersliğe ihtiyacımız var. Burada da Gaziantep’in gönlü zengin hayırseverlerine iş düştü ve ‘100. Yılda 100 Hayırsever’ kampanyasını başlattık. Geçen hafta 4 okulun protokolünü imzaladık. Önümüzdeki hafta 4 okulun daha protokolünü yapacağız. Her birimiz sadece para vermiyor, gönlünü veriyor. Bu memleketin sorunlarının bir ucundan tutuyor.” diye konuştu.

Eğitim noktasında belediyelerin önemli katkılar sunduğunu aktaran Gül, “En son tablet ihtiyacı olduğunda 20 bin Büyükşehir, 20 bin Şahinbey Belediyesi, 10 bini Şehitkâmil Belediyesi ve 10 bin OSB olmak üzere bir günde 60 bin tabletin finansmanı sağlandı. Alım süreci tamamlanarak tabletlerimiz kısa zamanda temin edilecek." dedi.

Gül, “Okulum temiz” sertifikası ile okulların pandemi sürecine hazır olduğunu da anımsattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de kentte 600 bin öğrencinin olduğunu ve öğrencilerin eğitimi için çabaladıklarını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise, “Gaziantep’te eğitim ihtiyacı hızla toparlanıyor. Bu ihtiyacı çok hızlı bir şekilde kapatıyoruz. 109 tanesi okul inşaatı, 9 atölye, 7 pansiyon,9 tane spor salonu olmak üzere toplamda devam eden 132 tane projemiz var. Bu projelerin inşaatı hızla devam ediyor ve biz neredeyse haftada bir iki okul teslim alıyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından müzik, beceri tasarım atölyeleri, laboratuvarı, oyun odaları, konferans salonları ve ferah sınıfları ile Gaziantep’e kazandırılan iki okulun açılışı yapıldı.

Açılışın ardından protokol üyeleri sınıfları gezerek öğrencilere başarı temennisinde bulundular.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK