Gaziantep’te vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtıldı

Gaziantep’te vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtıldı

Gaziantep kültüründe önemli bir yere sahip olan ve vatandaşların hem koruk hem de üzüm ihtiyacını karşılayan asma fidanı dağıtımına başlandı.


Şahinbey Belediyesi tarafından ilçedeki vatandaşlara dağıtılan asma fidanlarını Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İstiklal Mahallesinde vatandaşlarla birlikte fidan dikimi yaptı.

Fidan dikiminin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak bugüne kadar toplam 4 milyona yakın fidan dağıtımı ve dikimi yaptıklarını söyledi.

Gaziantep’in ve Şahinbey’in daha yeşil olabilmesi için çalıştıklarını belirten Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak bugüne kadar 4 milyona yakın fidan dağıtımını ve dikimini gerçekleştirdik. Bunu yeterli olarak görmüyoruz. İlçemizin daha da yeşil olmasını istiyoruz. Öncelikle yapılı alanlarda kültürümüzde de var olan eskiden ‘ariş’ dediğimiz koruğundan ve üzümünden faydalanılan asma dağıtımı ve dikimini başlattık. Bununla ekşi yapılır, yemek yapılır, birçok malzemede kullanılır. Biz de bu geleneğimizi tekrardan yaşatmak hem de evlerin damlarında daha yeşil bir görüntü oluşturmak adına şu an 5 bin tane asma fidanı dağıtımını ve dikimini gerçekleştiriyoruz. Bunu inşallah Şahinbey’in tamamına uygulayacağız. Böylelikle yukarıdan baktığımızda daha yeşil bir Gaziantep ve Şahinbey göreceğiz. Asma faydalı bir bitki, üzümünden, koruğundan o evin halkı ve komşuları faydalanmış olacak. Evlerine, damlarına asma fidanı dikmek isteyen vatandaşlarımız park ve bahçe müdürlüğümüze müracaat ederek alabilirler.” diye konuştu.

Vatandaşlar da yapılan asma fidanı dağıtımı ve dikimi için memnuniyetlerini dile getirerek, Tahmazoğlu’na teşekkürler ettiler.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.