Gaziantep’te vatandaşlar maske kuralına uyuyor

Gaziantep’te vatandaşlar maske kuralına uyuyor

Gaziantep’te vatandaşlar maske kuralına uyuyor
Coronavirus tedbirleri kapsamında alınan tedbirler kapsamında maskesiz sokağa çıkma yasağının getirildiği ve maske takmayanlara 900 TL para cezasının uygulanacağı Gaziantep’te vatandaşların yasağa uyduğu görüldü

Yeni normalleşme süreciyle vatandaşların maske takma konusunda rehavete kapılmalarının ardından Türkiye geneli birçok ilde açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirilirken, maske zorunluluğuna her geçen gün yeni bir il ekleniyor.

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) ile mücadele kapsamında İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla kent genelinde maske takma zorunluluğu getirildi.

 

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda kentte tüm açık alanlarda, kamu kurum ve kuruluşları, özel işyerleri, pazaryerleri, cami ve mescitler, toplu ulaşım araçları, ticari araçlar ve kapalı alanlarda, ağız ile burunu kapatacak şekilde maske takılması zorunluluğu bugünden itibaren hayata geçirildi.

Maske kullanımının zorunlu hale getirilmesi kararına, vatandaşların uydukları gözlemlenirken kimi vatandaşların da maske ile sadece ağızlarını kapatması ise dikkat çekti.

Maske takma zorunluluğunun getirilmesinin ardından maskesiz hiç kimsenin açık alana çıkmadığı görülürken maskesini kuralına uygun şekilde takmayan kişilerin ise denetimlerde bulunan polis ve bekçiler tarafından uyarıldıkları gözlemlendi.

Maske takmanın zorunlu olduğu kentte genel olarak sokağa maskesiz çıkmayan vatandaşların, sosyal mesafe kuralına ise yeterince önem vermediği görüldü.

Öte yandan, Vali Davut Gül, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Normalleşmenin’ yeni normal’ olarak yaşandığı pandemi sürecinde tehdit büyük tedbir zaruridir. Gaziantep’te evlerimizin dışındaki her yerde maskenin nizami takılması zorunlu olup bu kurala uymayanlara 900 TL para cezası uygulanacaktır.” dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK