Gaziantep’te uyuşturucu ticareti yapan 339 şüpheli tutuklandı

Gaziantep’te uyuşturucu ticareti yapan 339 şüpheli tutuklandı

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü tarafından “torbacı” olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 831 şüpheliden 339’u tutuklanarak cezaevine konuldu.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, 1 Ocak-15 Mart 2021 tarihleri arasında uyuşturucu imalatı ve ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik operasyonlar düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, “Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimizce 1 Ocak-15 Mart 2021 tarihleri arasında uyuşturucu madde ticareti yapan 831 şüpheli şahıs yakalanmış, bu şahıslardan 197'si adli kontrol alırken 339 şüpheli tutuklanmıştır. Bir önceki yıla göre aynı tarih aralığında yakalama ve tutuklama sayısı yüzde 27 oranında artmıştır.” denildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.