Gaziantep'te uygulama noktasında durdurulan araçtan 18 kişi çıktı

Gaziantep'te uygulama noktasında durdurulan araçtan 18 kişi çıktı

​Kentte gerçekleştirilen trafik denetimleri esnasında durdurulan bir aracın kapalı kısmında, sosyal mesafe kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle araçtan indirilen 18 kişi ve araç sürücüsüne para cezası verildi.


Konuyla ilgili Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Covid-19 tedbirleri kapsamında araçlara yönelik uygulama ve denetimlerin aralıksız devam ettiği belirtildi.

Gerçekleştirilen son denetimde, trafik polisleri tarafından şüphe üzerine durdurulan bir araçta arama yapıldığı bildirildi. Ekipler aracın ön kısmında 3, kapalı arka kısmında da 15 kişi ile karşılaştı.

Gaziantep'te uygulama noktasında durdurulan araçtan 18 kişi çıktı

Araçtan indirildikten sonra kimlik sorguları yapılan 17 kişiye sosyal mesafe kuralını ihlal etmekten, araç sahibine de araca kurallara aykırı yolcu taşımaktan cezai işlem uygulandı.

Öte yandan kentte son 24 saatte gerçekleştirilen denetimlerde, 4 bin 574 aracın denetlenirken trafik kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle 686 süsücüye idari para cezası uygulandı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.