Gaziantep’te tohum toprakla buluştu

Gaziantep’te tohum toprakla buluştu

Sonbahar mevsimiyle birlikte Gaziantep’te tohum toprakla buluşmaya başlarken, çiftçiler Covid-19’a rağmen traktörlerle tarlaların yolunu tuttu.


Kış gelmeden önce kolları sıvayan çiftçiler, buğday, arpa ve diğer ürünler için tarlalarını tohumlamaya başladı. Arazilerini kültivatör ile süren çiftçiler, daha sonra mibzer aracının deposuna ekecekleri ürünü boşaltarak tohumlama işlemine devam ediyor.

Merkez Şahinbey ilçesi Küllük Mahallesi’nde (köy) bulunan çiftçiler, Şahinbey Belediyesi tarafından ücretsiz dağıtılan buğday ve arpa tohumunu toprakla buluşturdu.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mustafa Güzel ile birlikte Küllük Mahallesi’ne (köy) giderek çiftçilerle birlikte toprağa tohum attı.

Burada açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçinin her zaman yanında olmaya çalıştıklarını belirtti.

Çiftçilere verdikleri desteklerle ilgili bilgi veren Tahmazoğlu, “Çiftçilerimize destek olmak ekilmeyen tarlaların ekilmesini sağlamak amacıyla Şahinbey Belediyesi olarak, dört yıldan bu yana buğday arpa mercimek tohumu dağıtıyoruz. Çiftçilerimizle birlikte arpa tohumu ekimi yaptık. Şimdiye kadar 9 bin 650 ton buğday ve arpa tohumu dağıttık. 10 bin ton gübre dağıtımı gerçekleştirdik. İnşallah ekimlerimiz çok verimli olacak. Çiftçilerimiz büyük emek sarf ediyorlar. Yaz-kış demeden hem kendi rızkını hem de vatandaşlarımızın gıda ihtiyacını karşılamak için çalışıyorlar. Biz de Şahinbey Belediyesi olarak kendilerine destek oluyoruz. Rabbim bol bereketli bir hasat mevsimi nasip etsin.” diye konuştu.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri