Gaziantep’te sokaklar ve caddeler temizleniyor

Gaziantep’te sokaklar ve caddeler temizleniyor

​Yen itip Coronavirus (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında kentteki cadde ve sokaklar, Şahinbey Belediyesi ekipleri tarafından detaylı bir şekilde temizlenerek dezenfekte ediliyor.


 

Şahinbey Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent merkezi ve mahallelerde gerçekleştirdiği rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra hazırlanan program dâhilinde piknik alanlarına, çocuk parklarına ve kırsal mahallelere çıkarma yaparak buralarda da kapsamlı temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Sabahın erken saatlerinde araç ve ekipmanlarıyla birlikte ilçe sınırlarında yer alan cadde ve sokaklarda çevre ve görüntü kirliliği oluşturan tüm noktalarında hummalı bir çalışma ekipler, ilçeyi baştan aşağı temizliyor.

Ekipler, gün boyu yürüttükleri çalışmalarda ilçe sınırları içerisindeki çöpleri toplamanın yanı sıra sokaklar ve caddeleri, tazyikli suyla yıkayarak temizliyor.

İlçede yapılan temizlik çalışmaları ile ilgili bilgi veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Coronaviruss salgını sonrası hijyen çalışmalarını arttırdıklarını söyledi.

Gaziantep’te sokaklar ve caddeler temizleniyor

“En iyi temizlik kirletmemektir”

Ekiplerin büyük bir özveri ile çalıştığını belirten Tahmazoğlu, “Belediyemizin bütün birimleri gibi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de hummalı bir şekilde çalışarak, yaz-kış ayrımı yapmadan ilçemizi köşe bucak temizlemek için yoğun çaba gösteriyor. Coronavirus salgını sonrası hijyen çalışmalarımızı arttırdık ve tedbirlerimizi aldık. Halkımızın, çocuklarımızın hijyenik ve sağlıklı bir ortamda yaşamlarını devam ettirmelerini sağlamak için gereken özveriyi göstermeye gayret ediyoruz.  Fakat sürekli ifade ettiğimiz gibi vatandaşlarımızdan da temizlik konusunda hassasiyet bekliyoruz.  Unutmayalım ki en iyi temizlik kirletmemektir. El ele vererek daha temiz ve yaşanılabilir bir Şahinbey için hep birlikte çalışmalı ve özveri göstermeliyiz. ” dedi. 

Gaziantep’te sokaklar ve caddeler temizleniyor

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.