Gaziantep'te siber suç operasyonunda 4 şüpheli gözaltına alındı

Gaziantep'te siber suç operasyonunda 4 şüpheli gözaltına alındı

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, siber suçlarla mücadele kapsamında nitelikli dolandırıcılık yapan kişilere yönelik operasyon düzenledi.


Gaziantep'te siber suçlarla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar neticesinde, başkalarına ait banka ve kredi kartları ile nitelikli dolandırıcılık yapan kişi ya da kişilere karşı operasyon yapıldı.

146 adet açık kaynak araştırma raporunun tanzim edildiği, 69 adet dijital materyallerin incelendiği, 12 adet nitelikli dolandırıcılık olayı, 5 adet müstehcenlik olayı, 2 adet bilişim sistemini engelleme, bozma, verileri yok etme ve değiştirme olayı ile ilgili işlemin yapıldığı belirtildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri