Gaziantep’te semt pazarlarında Covid-19 tedbirleri sürüyor

Gaziantep’te semt pazarlarında Covid-19 tedbirleri sürüyor

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında kentteki semt pazarlarında alınan tedbirler uygulanmaya devam ediyor.


Bu kapsamda Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri, ilçede kurulan semt pazarlarında Covid-19’a karşı sıkı tedbirler uygulamayı sürdürüyor.

Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri, normalleşme sürecinde semt pazarlarında denetimlerini aralıksız sürdürürken, ilçenin değişik yerlerinde farklı zamanlarda Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan uzay çatılı pazar yerlerine alış verişe gelen vatandaşları zabıta ekipleri sıkı kontrolden geçiriyor.


Semt pazarlarında sıkı tedbir

Pazarlarda tezgahlarının arasında 3 metre mesafe bulunmasını, pazar giriş ve çıkışının farklı noktadan kontrollü olarak yapılmasını sağlayan Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de kontrol faaliyetlerini sürdürüyor.

Alınan tedbirler kapsamında semt pazarlarının girişlerine zabıta ekipleri tarafından sosyal mesafe ve maske kontrolü yapılıyor Vatandaşların pazar yerine girmeden önce vücut ısıları ölçülüp pazar yeri girişinde bulunan dezenfektanla elleri dezenfekte edildikten sonra pazar yerlerine alınıyor. 

Pazar yerinde alışverişini yapan vatandaşlara pazar yerinin farklı noktalarından giriş çıkış yaptırılıyor. Pazar esnafı maske ve eldivenle çalışırken müşterilere de sebze ve meyvelere temas etmemeleri için sık sık uyarılarda bulunuluyor.

“Tedbiri elden bırakmıyoruz”

Semt pazarlarındaki tedbirler ile ilgili bilgi veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, normalleşme sürecinde de pazar yerlerinde tedbirlerin devam ettiğini belirtti.

Şahinbey Belediyesi olarak Covid-19 salgınına karşı etkin bir mücadele örneği ortaya koyduklarını dile getiren Tahmazoğlu, “Vatandaşlarımızın sağlığını gözeterek her alanda tedbirler alıp dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdik. Normalleşme sürecinde zabıta ekiplerimiz, ilçemizdeki pazar yerlerinde giriş ve çıkışları kontrol etmeye devam ediyor. Girişte vatandaşlarımızın ateşleri ölçüldükten sonra dezenfektan ile ellerinin temizliği sağlanıyor. Pazarcılarımızın sosyal mesafeleri ayarlanarak aralarında üçer metre mesafe bırakılıyor. Bu süreci hep birlikte aşacağız.” dedi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.