Gaziantep’te semt pazarları denetlendi

Gaziantep’te semt pazarları denetlendi

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında, Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de Coronavirus (Covid-19) salgınıyla mücadele tedbirlerine yönelik kapsamlı denetimler gerçekleştirildi.


 

Geçtiğimiz hafta başlatılan kontrollü sosyal hayat döneminde “Sağlık için, hepimiz için” sloganıyla yapılan Coronavirus denetimi kapsamında bu hafta yoğunluklu semt pazarları denetlendi.

İçişleri Bakanlığı’nın kontrollü sosyal hayat döneminde “Sağlık için, hepimiz için” sloganıyla başlattığı denetimler kapsamında Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kılınçoğlu Semt Pazarını ziyaret ederek maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması yönünde daha fazla hassasiyet gösterilmesini istedi.

Denetimlerin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, Coronavirus salgının hep birlikte verilecek mücadeleyle sona erebileceğini belirtti.

“Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için önemli”

Şahinbey Belediyesi olarak Coronavirus salgının başlangıcından itibaren temizlik ve hijyen konularına çok büyük önem verdiklerini hatırlatan Tahmazoğlu, “Vatandaşlarımıza yaklaşık bir milyon adet sabunu ücretsiz dağıttık. Sosyal marketimiz aracılığıyla vatandaşlarımıza ücretsiz temizlik malzemeleri dağıttık. Bunların yanı sıra sosyal marketimizden faydalanan ihtiyaç sahibi ailelere üç defa da olmak üzere toplam 3 milyon 750 bin TL nakdi yardım yaptık. Bu süreçte iş yerleri kapanan, iş yerlerinden kira almadığımız gibi faaliyetlerini sürdüren iş yerlerinden normal kiranın yarısını aldık. İlan ve reklam vergilerini 6 ay erteledik. Fenni muayene ücretlerini yüzde 50’ye, iş yeri açma ruhsatlarını 1 TL’ye indirdik. Hem vatandaşımıza hem de esnafımıza sosyal anlamda destek olmaya çalıştık. Bunların yanı sıra maske üretimi yaparak vatandaşlarımıza maske dağıtımı gerçekleştirdik.” dedi.

“Hijyen, maske ve mesafe kurallarına önemle dikkat edelim”

Zabıta ekipleri aracılığıyla 56 bin işyeri denetimi gerçekleştirdiklerini ve denetimlerin aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirten Tahmazoğlu, “Bu süreç içerisinde vatandaşımıza sadece nakdi olarak 30 milyonun üzerinde destek sağladık. Bu yardımların yanına ayni yardımları da eklediğimizde Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşlarımıza 50 milyonun üzerinde destek sağladık. Vatandaşlarımızdan Coronavirus ile mücadele de hijyen, maske ve mesafe kurallarına önemle dikkat etmelerini rica ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK