Gaziantep'te PKK operasyonu: 9 kişi tutuklandı

Gaziantep'te PKK operasyonu: 9 kişi tutuklandı

Gaziantep'te PKK operasyonu: 9 kişi tutuklandı
Gaziantep’te PKK'ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 33 şüpheliden 9'u daha tutuklanarak cezaevine konuldu.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından PKK'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 14 Temmuz'da düzenlenen operasyonda aralarında HDP Gaziantep İl Başkanı Musa Aydın ve CHP'li 2 belediye meclis üyesinin de bulunduğu 33 şüpheli, gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 33 şüpheliden 15'inin emniyetteki işlemleri 16 Temmuz Perşembe günü tamamlandı. Sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden aralarında HDP Gaziantep İl Başkanı Musa Aydın ve CHP'li 2 belediye meclis üyesinin de bulunduğu 9 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Diğer 6 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Emniyetteki işlemleri bugün tamamlanan 18 kişi de sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 9'u çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hâkimliği tarafından tutuklanırken 4'ü ev hapsi olmak şartıyla 5 şüpheli hakkında ise adli kontrol tedbiri uygulandı.
 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK