Gaziantep’te peruğunun altında uyuşturucu gizleyen dahil 24 kişi gözaltına alındı

Gaziantep’te peruğunun altında uyuşturucu gizleyen dahil 24 kişi gözaltına alındı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından “torbacı” olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik 24 saat süren helikopter destekli düzenlenen operasyonda 24 şüpheli gözaltına alındı.


Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, uyuşturucu madde ticareti yaptığı öne sürülen kişilere yönelik bir süredir yürütülen istihbarat ve teknik takip çalışmaların sonucu bazı adreslerin belirlendiği belirtildi.

Şahinbey ilçesinin Vatan, Akdere, Beybahçe ve Fırat mahallelerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. İl Emniyet Müdürü Cengiz Beybek’in öncülüğünde aralarında özel harekât polislerinin de yer aldığı yaklaşık bin polisin görev aldığı operasyona, helikopter, drone, narkotik ve dedektör köpekleri ile destek verildi.

24 saat süren operasyonda 24 şüpheli uyuşturucu sattığı gerekçesiyle gözaltına alınırken, operasyon kapsamında mahallelerin girişlerinde uygulama yapıldı. Mahalle girişlerinde bazı araçlar da kontrol edilirken, şüpheli kişilerin de GBT sorgulaması yapıldı.

Operasyon kapsamında 33 ev ve 943 araç ile 3 bin 456 kişi üzerinde arama yapılırken, aramalarda 12 kilo 735 gram esrar, 3 kilo 168 gram sentetik uyuşturucu, 483 gram eroin, 422 uyuşturucu hap, 7 hassas terazi, 4 tabanca ve 2 pompalı tüfek ele geçirildi.

Operasyonda bir erkek şüphelinin üzerinde yapılan aramada peruğun altına gizlenmiş uyuşturucu madde de ele geçirildi.Gözaltına alınan şüpheliler “uyuşturucu imal ve ticareti yapmak” suçundan ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK