Gaziantep'te ormanda çıkan yangın söndürüldü

Gaziantep'te ormanda çıkan yangın söndürüldü

Gaziantep'te ormanda çıkan yangın söndürüldü
Şehitkamil ilçesindeki Dülük Ormanı'nda çıkan ve kontrol altına alınan yangında 2 hektarlık alan zarar gördü.

Dülük Ormanları'nda öğle saatlerinde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Kuru otların tutuşup alevlerin ormana sıçraması sonucu çıkan yangını gören vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

 
Bölgeye sevk edilen Orman İşletme Müdürlüğü ve İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri yangına söndürme araçlarıyla müdahale etti.

33 araç, 2 iş makinesi ve 71 personelin katıldığı söndürme çalışmalarına çevredeki mahalleliler de traktörleri ile destek oldu ve bölgeye su taşıdı. Polis ekipleri de ellerinde küreklerle çalışmalara katıldı.

 
Yangın haberini duyup bölgeye gelen Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı da ekiplere yardım etti. Yaklaşık 2 saatlik çalışmayla yangın kontrol altına alındı.

2 hektarlık alanın zarar gördüğü yangını soğutma çalışmaları sürüyor.
 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK