Gaziantep’te okullara hijyen malzemesi dağıtıldı

Gaziantep’te okullara hijyen malzemesi dağıtıldı

Covid-19 pandemisi ile mücadele önlemleri kapsamında hayata geçirilen “Güvenli Okul Projesi” ile kentteki okullara yeni eğitim öğretim döneminde hijyen malzemesi dağıtımı yapıldı.


Gaziantep Valiliği koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında daha önce imzalanan protokol kapsamında şehir merkezinde bulunan 500 okula yüzey dezenfektanı, sıvı el sabunu, yıkanabilir maske, el dezenfektan standı, sticker ve akülü dezenfektan sıkma makinasının dağıtımı için “Hijyen Malzemeleri Teslim Töreni” düzenlendi.

Gaziantep’te okullara hijyen malzemesi dağıtıldı

Törende konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, pandemi sürecinin kısa sürede son bulmama ihtimalinin varlığından bahsederek,  bu süre zarfında öğrencilerin eğitiminin aksamaması gerektiğini belirtti.

“Enfeksiyon riskine karşı önlemlerimizi artık sıkıca almamız lazım”

Okullarda olabildiğince “güvenli okullar” oluşturarak önlemlerin alınması gerektiğini belirten Gül, “Malzeme anlamında var olan eksikliklerimizi tamamlayarak üzerimize düşen yükümlülüklerin hassasiyetinin farkına vardık diye ümit ediyorum. Enfeksiyon riskine karşı önlemlerimizi artık sıkıca almamız ve uygulama sahamızı genişletmemiz gerekiyor. İradenin karşılığını bulması için malzemelerimizi temin ettik. Kurallarımıza uyarak eğitim sürecimizin sekteye uğramayacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

“Öğrencilere fırsat eşitliği vermemiz lazım”

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de her şeyin başının eğitim olduğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu:

Gaziantep’te okullara hijyen malzemesi dağıtıldı

“Gençleri eşit şartlarda yarıştırmamız gerekiyor. Öğrencilere fırsat eşitliği vermemiz lazım. Sorunu çözme kapasitesi açısından önemli bir güç kazanıyoruz. Birlikten kuvvet doğar. Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Görünmeyen bir virüs her şeyimizi değiştirdi. Okul hayatımız dışında ev hayatını ve şehir hayatını deyim yerindeyse baştan oluşturdu ve alışkanlıklarımıza ket vurdu. İşte bu nedenle herkese çok iş düşüyor. Bizler kendi evlatlarımız için ne istiyorsak bu şehir için onları istiyoruz. Artık yeni bir dünyaya pencere açıyoruz. Kendi kendimize yetebildiğimiz kadar güçlü olduğumuz yeni bir yaşam düzenini deneyimliyoruz. Dünyanın kodlarını iyi okumamız lazım. Zihinlerimizi geliştirmemiz lazım. Kitaplara ulaşmanız için sizlere elimizden geldiğince yardım ettik, dijital kütüphane de bunlardan birisi.”

“Malzeme yardımından önce hijyen paketlerinin kullanımı anlatıldı”

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, pandemi süreci bütün dünyada olduğu gibi Türkiye ve Gaziantep’te de etkisini sürdürdüğünü dile getirerek, “Ankara, güvenli okul kapsamında salgına karşı bizlerden bir çalışma istedi. Bu çalışmanın en büyük aktörlerinden valimiz Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin bir toplantı yaptılar. Protokol hazırlandı. Bu doğrultuda okullara hijyen paketi yardımı gerçekleştirilme kararı alındı. Bunun yanı sıra temizlik malzemelerinin nasıl kullanılması gerektiğine dair Büyükşehir Belediyesince eğitimler verildi.” dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere hijyen paketi dağıtıldı. 

Gaziantep’te okullara hijyen malzemesi dağıtıldı

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK