Gaziantep'te okullar LGS’ye hazır

Gaziantep'te okullar LGS’ye hazır

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) önlemleri altında yarın gerçekleştirilecek olan Liseye Geçiş Sınavı (LGS) öncesi Gaziantep’teki okullar sağlık ve hijyen kurallarına uygun şekilde hazır hale getirildi.


Türkiye genelinde yapılacak olan LGS öncesi okullardaki son hazırlıklar tamamlandı. Gaziantep'te de yarın LGS öncesi okullardaki dezenfekte çalışmaları tamamlandı. LGS öncesi Covid-19 pandemisine karşı okullarda dezenfekte işlemleri yapılırken İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda tedbirler en üst düzeyde alındı.

Sınav öncesi okulların giriş kapısı, çocukların elleriyle dokunabilecekleri kapı kolları ve çerçeveleri, merdivenler, korkuluklar, sınıflar, sıralar, öğretmen masaları, pencere kolları ve lavabolar titizlikle dezenfekte edildi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yarın iki oturumda gerçekleştirilecek olan Liseye Geçiş Sınavı’na girecek öğrencilere başarılar diledi.

LGS’ye girecek öğrencilerin ve velilerin heyecanını paylaşan Tahmazoğlu, sonuç ne olursa olsun öğrencilerin geleceğe umutla bakmaları gerektiğinin altını çizdi.

Nitelikli bir üniversiteyi kazanmanın yolunun iyi bir lise eğitiminden geçtiğini belirten Tahmazoğlu, “Öğrencilerimiz bütün yıl boyunca iyi bir liseye yerleşmek için mücadele verdiler, yoğun bir gayret gösterdiler. Başarının yolu disiplinli ve düzenli çalışmaktan geçer. Eğitimin her basamağı önemlidir. Anaokulundan başlayarak ilk, orta, lise ve yükseköğrenim olmak üzere eğitimin bütün basamakları, öğrencilerimizin vatana, millete ve nihayetinde bütün insanlığa yararlı bireyler olarak yetişmesine katkı sunuyor. Bu nedenle hiçbir eğitim kurumunu nitelik ve verimlilik yönünden birbirinden ayırt edilemez. Eğitimin bütün basamakları, birbirini tamamlayan bir zincirin kopmaz halkalarıdır.” dedi.

Tahmazoğlu, “Anaokulundan yükseköğrenime kadar bu eğitim halkalarında başarı elde etmek, hiç şüphesiz ki iyi bir akademik kariyer açısından da çok önemlidir. Bu vesilelerle 20 Haziran Cumartesi günü LGS’ye girecek bütün öğrencilerimize Yüce Rabbimden başarılar, kolaylıklar diliyorum. Bütün öğrencilerimizin gönüllerinde yatan, istedikleri ve hedefledikleri bir liseye yerleşmesini can-ı gönülden istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Sınav günü toplu taşıma araçları ücretsiz

Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) girecek öğrencilerin için bütün vatandaşlara 20 Haziran Cumartesi günü saat 07.30 ile 15.00 saatleri arasında Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı otobüs ve tramvaylarda ücretsiz hizmet verecek.

Sınav günü ve saatinde tüm hatlar normal planlamasına göre seferlerine devam edecek, öğrenciler ile görevlilere ferah ortamda ve sosyal mesafe kurallarına uygun seyahat etmeleri sağlanacak.

Öte yandan, sınava girecek 56 bin öğrenciye hijyen paketi dağıtılacak. Şeker, su, dezenfektan mendili ve maskeden oluşan hijyen paketi, sınav öncesi öğrencilerin ihtiyaç duyduğu bütün ürünleri içinde barındıracak.
 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.