Gaziantep’te öğrencilere ücretsiz kitap dağıtılacak

Gaziantep’te öğrencilere ücretsiz kitap dağıtılacak

Kitap okumanın önemine dikkat çeken Gaziantep Valisi Davut Gül, kitaplar sayesinde çocukların derslerinde daha başarılı olacağını belirtti.


Gaziantep Valiliği öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şahinbey Belediyesi arasında kentte eğitim gören ilkokul öğrencilerine ücretsiz dağıtılması planlanan kitaplar için protokol imzalandı.

Gaziantep Valiliğinde imzalanan protokol töreninde konuşan Vali Davut Gül, ilkokul öğrencilerine ücretsiz kitap dağıtımı için protokol imzaladıklarını söyledi.

“Kitaplar çocukların anlama kabiliyetini yükseltir”

Protokol kapsamında bir ve 2’nci sınıf öğrencilerine 10 adet, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerine 5 adet kitap dağıtımı yapılacağını bildiren Gül, “825 bin kitap öğrencilerimizle buluşacak. Benim öğrenci kardeşlerimizden istirhamım; bu kitapları okusunlar. ‘Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor’ kitap okuma kampanyasında asıl hedefimiz çocuklarımızın anlama kabiliyetini yükseltmektir. Bunun içinde kitap okumalarının dışında başka bir yol yok. Öğrencilerimiz kitap okudukça derslerinde daha başarılı olurlar ve kitap sevgisi daha da artar. Velilerimizden de ricam kitapların okunup okunmadığını takip etmeleri ve çocuklarla birlikte kitap okumalarını istiyoruz. Bu anlamda Kaymakamımız Tahir Şahin’e, Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe’ye teşekkür ediyorum.” dedi.

“Eğitimde fırsat eşitliği sağlanıyor”

Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin de eğitimde fırsat eşitliği için yapılan çalışmaların önemli olduğunu belirterek, “Valimiz sayın Davut Gül’ün önderliğinde başlatılan eğitim seferberliğine Şahinbey Belediyemizin çok değerli katkıları oluyor. Özellikle eğitimde fırsat eşitliğinin yakalanması ve pandemi sürecinde çocuklarımızın evlerinde kitap okuma imkânına kavuşacak olmalarından dolayı Şahinbey Belediyemizin katkılarını çok değerli görüyor ve teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“Öğrencilerimize 825 bin adet kitap hediye edeceğiz”

Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak istediklerini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Valimiz sayın Davut Gül’ün önderliğinde başlatılan ‘Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor’ kampanyasına destek oluyoruz. Bu çerçevede İlkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerimize iki ayrı set dağıtımı gerçekleştireceğiz. Bir ve 2’nci sınıflara dağıtacağımız setlerin içerisinde 10’ar kitap bulunurken, 3 ve 4’üncü sınıflara dağıtacağımız setlerde 5’er kitap bulunuyor. Toplamda 825 bin adet kitabı ilkokul öğrencilerimize dağıtacağız. Bu proje ile çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırarak bilgi ve tecrübe sahibi olmalarını hedefliyoruz. Geçtiğimiz hafta anasınıfı öğrencilerimize set dağıtmıştık. Şu ana kadar 7 milyon 200 bin adet kitabı gençlerimize dağıtmış olduk. İstiyoruz ki herkes okusun ve çocuklarımızın evlerinde birer kütüphane olsun. Sadece çocuklar değil evin diğer fertleri de bu kitaplardan yararlansın.” şeklinde konuştu.

Şahinbey Belediyesinin eğitime her zaman destek olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de toplam 102 bin öğrenciye kitap dağıtımı gerçekleşeceğini bildirdi.

Törene, Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe katıldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.