Gaziantep'te öğrencilere okul öncesi hijyen eğitimi verildi

Gaziantep'te öğrencilere okul öncesi hijyen eğitimi verildi

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının başlayacağının duyurulmasının ardından kentte öğrenciler ve veliler için hazırlanan hijyen dersleri devam ediyor.


Bu kapsamda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından şehrin farklı noktalarında bulunan okullarda velilere ve çocuklara örgün eğitim öncesinde pandemiye karşı koruyucu ve önleyici tedbirler hakkında başlatılan bilgilendirme eğitimleri hızlandırıldı.

Şehitkamil ilçesindeki Servi Erdemoğlu Ortaokulu'nda 14 eğitmen, 3 teknik personel ve bir psikoloğun hazır bulunduğu okul bahçesinde veliler ve öğrenciler pandemi hakkında bilgilendirildi.

Kentte organize edilen eğitim etkinliklerine 16 mahallede katılım gösteren yaklaşık 10 bin öğrenci ve ebeveyne eğitim kapsamında bilgi verilirken ayrıca çocuk maskesi-dezenfektan jelinin yer aldığı 5 bin adeti aşkın hijyen paketi, kalem ve hediyelerin dağıtımı da yapıldı.

Programda konuşan Vali Davut Gül, okulların pandemi dönemine göre fiziki şartların geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgenin önemine dikkat çeken Gül, "Okul koşullarının salgına karşı geliştirilmesi için gerçekleştirilen yoğun mesai devam ediyor. Ama hepsinden önemlisi fiziki şartları kullanacak öğrenciler, veliler, öğretmenler için eğitimler karşılık bulmalı. Çünkü sizin hassasiyetinizle okulların güvenliği artacak. Bunun başaracak olan sizlersiniz. Öğrendiklerinizi kendi hayatınızda uygulamalısınız." diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de, öğrencilere maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarını anlattı. 

Şahin, okulları güvenli, huzurlu bir ortam haline getirerek öğrencileri ve velileri rahatlatacaklarını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de salgınla mücadelenin Türkiye'de ve Gaziantep'te devam ettiğini belirterek Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirilen işbirliğinin sürdürüldüğünü dile getirdi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.