Gaziantep’te öğrencilere 209 bin adet soru bankası dağıtılacak

Gaziantep’te öğrencilere 209 bin adet soru bankası dağıtılacak

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Şahinbey İlçe Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şahinbey Belediyesi işbirliğinde imzalanan protokol ile ortaokul ve lise öğrencilerine 209 bin adet soru bankası dağıtılacak.


Gaziantep Valiliğinde düzenlenen törende konuşan Vali Davut Gül, Gaziantep’in bir adım daha ileriye götürmenin anahtarının eğitim olduğunu söyledi.

“Öğrencilerimizin bu kitaplara ihtiyacı var”

Şahinbey Belediyesi’nin geçmişten bu yana eğitime önemli destekleri olduğunu belirten Gül, “Göreve geldiğim günden bu yana imzaladığımız protokollere baktığımda Şahinbey Belediyesi’nin eğitime önemli destekler sağladığını görüyoruz. Benden önceki dönemlere baktığımızda Şahinbey Belediyesi’nin eğitime desteğini hiçbir zaman esirgemediğini görüyoruz. Gaziantep'i bir adım daha ileriye götürmek istiyorsak bunun anahtarı eğitimdir. Bu da olabildiğince gençlerimize ve çocuklarımıza imkân tanımaktan geçiyor. Pandemi sürecinde eğitim uzaktan olsa da hayat devam ediyor ve sınavlar olacak. Bu sınavlarda da gençlerimizin bu kitaplara ihtiyacı olacak.  Verilen bu destekten dolayı Şahinbey İlçe Kaymakamımız Tahir Şahin’e,  Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe’ye teşekkür ediyorum.” dedi

“Şehrimize değer katan destekler”

Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin de eğitimin bu desteklerle önemli mesafeler kat edeceğini belirtti.

Şahin, “Şahinbey Belediyemiz eğitimin hem alt yapısında hem de öğrencilerimize kitap desteğinin sağlanması noktasında şehrimize değer katmaktadır. Bugünde ortaokul ve lise öğrencilerimize 209 bin adet soru bankası hediye ediyor. Desteklerinden dolayı herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de Şahinbey Belediyesinin her alanda eğitime önemli destekler sağladığını belirterek, “Şahinbey Belediyemizin arsa temininden bina yapımına, tablet dağıtımından okul öncesi setlerine kadar eğitime birçok alanda desteklerini aldık. Ortaokul ve lise öğrencilerimiz şimdi akademik çalışma içerisindeler. Bu destek onlar için çok önemli. Özellikle 5-6-7-8 ve 12’inci sınıflar için ihtiyacımız vardı. Şahinbey Belediyesi bu ihtiyacımızı karşılamış oldu. Toplamda 209 bin adet soru bankası dağıtımı yapılacak. Bu zamana kadar bizlerden desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“Amacımız şehrimizin eğitim yapısını güçlendirmek”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise Gaziantep’i eğitim anlamında önemli noktalara taşımayı hedeflediklerini belirterek, şunları söyledi:

“Uzaktan eğitim alan öğrencilerimize kaynak kitap ve soru bankası verilmesi noktasında destek sağlamış oluyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak her zaman eğitime öncelik veriyoruz. Sadece pandemi döneminde okul öncesi eğitim alan öğrencilerimize 345 bin adet kitap dağıtımı gerçekleştirdik. Şimdide 209 bin adet ortaokul ve lise öğrencilerimize soru bankası dağıtımı gerçekleştireceğiz. 30 bin adet tablet dağıtımı ile ilgili protokolümüzü yapmıştık ve bedelini yatırdık. İnşallah uzaktan eğitim noktasında öğrencilerimize önemli katkısı olacağına inanıyorum. Pandemi döneminde öğrencilerimize 150 bin adet spor ayakkabısı hediye ettik. 120 bin adet de ilkokul ve anasınıfı öğrencilerimize boyama seti dağıtımı gerçekleştirdik. Amacımız Gaziantep’in eğitim noktasında fiziki olarak alt yapısının güçlendirilmek istiyoruz. Katkılarından ve desteklerinden dolayı herkese teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

Törene, Gaziantep Valisi Davut Gül’ün yanı sıra Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe katıldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.