Gaziantep'te nikah törenleri ailelerin talebi olursa canlı yayından izlenebilecek

Gaziantep'te nikah törenleri ailelerin talebi olursa canlı yayından izlenebilecek

Gaziantep'te nikah törenleri ailelerin talebi olursa canlı yayından izlenebilecek
Şahinbey Beleyesi, yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında, nikah törenlerinde talebi olan çiftler için internetten canlı yayın hizmeti sunulacağını açıkladı.

Şahinbey Belediyesi dünyayı etkisi altına alan Coronavirus’e karşı vatandaşların sağlığını korumak için nikah törenleri gelin, damat ve iki şahitle yapılırken, bu mutlu anlara tanıklık etmek isteyen çiftlerin yakınları için online nikah uygulaması başlattı.

Gaziantep'te nikah törenleri ailelerin talebi olursa canlı yayından izlenebilecek

Yapılan yeni uygulama ile nikah törenleri, Şahinbey Belediyesi’nin YouTube kanalında canlı olarak yayınlanacak. Ayrıca evlenen çiftlerin yakınlarının nikâhı izleyebilmesi için çiftlere link verilecek ve bu link ile sadece istedikleri yakınlarının izlemesine olanak sağlanacak. Böylelikle herkesin görüntülere erişmesi de engellenmiş olacak.

Şahinbey Belediyesi olarak Türkiye’nin en fazla nikah kıyan belediyesi unvanına sahip olduklarını ifade eden Tahmazoğlu, “Coronavirus tedbirleri kapsamında nikahları kıyılacak yeni çiftlerimiz için bazı yeni projeler ürettik. Bildiğiniz gibi nikahı kıyılan çiftlerimizin, sadece nikah şahitleri yanına alınabiliyor. Diğer yakınları ise, yanlarına alınmıyor. Dışarıda yeni çiftlerin nikahına ve mutluğuna ortak olmak isteyen yakınları için online uygulama başlatıyoruz. Çiftlerimizin nikahlarını evlerinde ve nikah salonu dışında bekleyen yakınları Şahinbey Belediyesi’nin Youtube kanalında izleyebilecekler. Aynı zamanda evlenen çiftlerimizin yakınlarının nikâhı izleyebilmesi için çiftlerimize link verilecek ve bu link ile sadece istedikleri yakınlarının izlemesine olanak tanınacak. Böylelikle çiftlerin nikahını herkes izleyemeyecek. Şahinbey Belediyesi olarak yeni evlenecek çiftlerimize şimdiden mutluluklar diliyorum.” dedi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK