Gaziantep’te “narko-asayiş” operasyonu düzenlendi

Gaziantep’te “narko-asayiş” operasyonu düzenlendi

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü, Şahinbey ilçesinde drone ve dedektör köpeklerinin de desteğiyle düzenlenen “narko-asayiş” operasyonunda bir şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.


Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Şahinbey ilçesinde dün 8 saat süren bir operasyonun düzenlendiği belirtildi.


Açıklamada, “İlimiz Bey Mahallesinde başta narkotik ve asayiş olayları olmak üzere suç işlenmesinin önlenmesi, sokak satıcılarına (torbacı) yönelik 446 personelin katılımı, drone ve dedektör köpeklerin desteği ile belirtilen mahallenin abluka altına alınması sureti ile yol kapaması yapılarak umuma açık yerlerde, sokakların tamamının girişlerinde, araçlarda, şahısların üzerinde ve daha önceden belirlenen ikametlerde arama yapılarak narko- asayiş uygulaması yapılmıştır.” denildi.

Baskınlarda uyuşturucu ele geçirildiği ve bir şüphelinin gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, toplam 322 araç ile 900 kişinin üst aramasının yapıldığı, Covid-19 tedbirlerine uymayan 21 kişiye idari para cezası kesildiği, kurallara uymadıkları gerekçesiyle 5 iş yerine tutanak tutulduğu ve 10 araca da trafik cezası kesildiği bildirildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.