Gaziantep’te maske ve sosyal mesafe denetimi yapıldı

Gaziantep’te maske ve sosyal mesafe denetimi yapıldı

​Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın Coronavirus vaka sayılarındaki artışa dikkat çektiği illerden biri olan Gaziantep'te her gün binlerce kişiye sosyal mesafe ve maske kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle idari para cezası uygulanıyor.


Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, normalleşme sürecinde vaka sayısının artmaması için vatandaşları uyarıyor. Bu kapsamda Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde maske ve sosyal mesafe denetimi yaptı.

Ekipler tarafından Şahinbey ilçesinde yoğun olarak kullanılan caddeler başta olmak üzere pazar yerleri, parklar ve Kurban Bayramı öncesi yoğunluğun yaşandığı alanlarda vatandaşlara maske takmanın önemi ve nedeni anlatıldı.

Yapılan denetimlerle ilgili bir açıklama yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Coranavirus’ün yayılmasını önlemek için zabıta ekiplerinin maske denetimi yaptığını belirtti.

“Kurallara uymamız gerekiyor”

Dünyayı etkisi altına alan Coronavirus’ün halen etkisini sürdürdüğüne dikkat çeken Tahmazoğlu, “Bu nedenle yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz maske takmayan vatandaşlarımızı uyardı. Bu hastalıktan kurtulmanın yolu kurallara uymaktan geçiyor. Kurban Bayramı yaklaşırken vatandaşlarımızdan tek ricamız; maske takmaları ve sosyal mesafe kurallarına uymalarıdır.” dedi.
 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.