​Gaziantep'te kurban satış alanlarında Covid-19'a karşı önlemler artırıldı

​Gaziantep'te kurban satış alanlarında Covid-19'a karşı önlemler artırıldı

​Gaziantep'te kurban satış alanlarında Covid-19'a karşı önlemler artırıldı
Kurban Bayramı’nda Coronavirus vakalarının artmaması için kentteki kurban satış alanlarında bir dizi önlemler alındı.

Kısa bir süre içerisinde küresel bir salgın halini alarak dünyanın gündemine yerleşen Coronavirus’e (Covid-19) karşı Kurban Bayramı öncesi, salgının yayılma ihtimalini engellemek amacıyla kentteki kurban satış alanlarında önlemler artırıldı.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Gaziantep Besi Organize Sanayi Bölgesi’nde ve kentteki diğer kurban satış alanlarında sosyal mesafenin korunması için denetimlerini sıklaştırdı. Ayrıca satış alanlarına Coronavirus’ten korunma yöntemlerinin belirtildiği afişler asıldı ve giriş-çıkışlarda ateş ölçüm cihazları bulunduruldu.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Dr. Cafer Yılmaz, vatandaşın daha huzurlu bir bayram geçirmesi için teşkilat olarak yoğun gayret gösterdiklerini belirtti.

Pandemiden dolayı bu yıl planlanan denetimlerin dışında ek tedbir ve önlemler aldıklarını belirten Yılmaz, “Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyduğumuzda, inanıyorum ki yine kurban ibadetimizi zorlanmadan, sıkıntı yaşamadan geçirmiş olacağız. Bu konuda bizim çalışmalarımızın yanı sıra değerli halkımızın da daha duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum. Kurbanlarını ilk gün kesmek için acele edip kalabalık ve akabinde izdihama neden olmamalıyız, ‘bir gün geç olsun ama temiz olsun’ anlayışıyla hareket etmeliyiz. Bu vesileyle, ‘maske, mesaf ve hijyen’ diyerek değerli halkımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.
 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK