Gaziantep’te Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyanlar ödüllendirildi

Gaziantep’te Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyanlar ödüllendirildi

Gaziantep’te Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyanlar ödüllendirildi
Coronavirus (Covid-19) salgını döneminde sosyal medya üzerinden düzenlenen “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda dereceye girenlerin ödülleri verildi.

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmaya katılan yarışmacılar, en az üç dakikalık Kur’an tilaveti videolarını Şahinbey Belediyesi’nin resmi internet adresine gönderdi. Videolar Şahinbey İlçe Müftülüğü’nde görevli üç kişilik jüri heyeti tarafından incelendikten sonra seçilen 8 kişi sosyal medya üzerinden de oylanarak yarışmanın 1’incisi, 2’incisi ve 3’üncüsü belirlendi. 

Dereceye giren yarışmacılar Şahinbey Belediyesi tarafından ödüllendirildi. Yarışmacılara ödüllerini Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu makamında verdi.

Yarışma ile ilgili bilgi veren Tahmazoğlu, Kur’an-ı Kerim’in hayatta rehberi edinilmesi gerektiğini belirtti.

Şahinbey Belediyesi olarak çeşitli yarışmalar düzenlediklerini anımsatan Tahmazoğlu, “Haziran ayı içerisinde düzenlemiş olduğumuz ‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Hasan Hüseyin kardeşimiz birinci, Eyüpcan Korkut ikinci, Yunus Emre Erdoğan kardeşimizde üçüncü oldu. Yarışmaya katılan tüm yarışmacıları kutluyorum. Kur’an-ı Kerim, hayatımıza rehber edinmemiz gereken ilahi bir kitaptır. Dolayısıyla hem manasını anlamak hem de onu dinlemek insan hayatına huzur veriyor. Bu yarışmada ayrı bir heyecana vesile oldu. Bu yarışmaya katılan ve dereceye giren kardeşlerimi bir kez daha kutluyorum.” dedi.

Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında birinci olan Hasan Hüseyin Eker, “Yarışmaya katılmaktan büyük bir şeref duydum. Bu yarışmaya babamın vesilesi ile katıldım. Başkanımıza böyle bir yarışma düzenlediği için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında ikinci olan Eyüpcan Kokut ise, “Çok güzel ve önemli bir yarışma. Bu yarışmada ailemizi ve hocalarımızı onurlandırdık. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na böyle bir yarışma düzenlediği için teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında üçüncü olan Yunus Emre Erdoğan da, “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda üçüncü oldum. Böyle bir yarışmaya katıldığım için gururlu ve mutluyum. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve ekibine de böyle bir yarışma düzenlediği için teşekkür ediyorum.” dedi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK