Gaziantep'te 'Kudüs ve Aksa Tufanı' mitingi düzenlendi

Gaziantep'te 'Kudüs ve Aksa Tufanı' mitingi düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından organize edilen "Kudüs ve Aksa Tufanı'na Destek Mitingi" büyük bir katılımla Gaziantep'te gerçekleşti.


Peygamber Sevdalıları Vakfı, Gazze'de işgalci siyonist rejiminin katliamlarını telin etmek ve direnişin Aksa Tufanı operasyonuna desteklerini bildirmek üzere Gaziantep'te kitlesel miting tertip etti.

Siyonist işgal rejiminin, 7 Ekim'den bu yana Filistin halkına yönelik yaşattığı soykırımı protesto etmek amacıyla Gazianteplilerin yanı sıra çevre il ve ilçelerden de gelen Müslümanlar, tepkilerini göstermek için miting alanına akın etti.  

Gaziantep tur otobüsleri park alanında düzenlenen destek mitingi, ilahi sanatçıları tarafından seslendirilen ezgilerin ardından saat 13.20'de Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Yağmur altında devam eden mitingte, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Peygamber Sevdalıları Gaziantep Derneği Başkanı Muhammed Ata Yaçin bir açılış konuşması gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasının ardından, HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, selamlama konuşması yaptı.

Mitinge katılan Filistinli yetkili Macit Ebu Hasan'ın yaptığı konuşmanın ardından İlahiyatçı Yazar Mehmet Göktaş Hoca halka hitap etti.

Program ilahi dinletilerinin ardından okunan dua ile sona erdi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri