Gaziantep’te köy yolları genişletiliyor

Gaziantep’te köy yolları genişletiliyor

Şahinbey Belediyesi tarafından çiftçiye destek vermek amacıyla ilçedeki köylerin yollarında çalışma başlatıldı.


İlçedeki çiftçilere buğday ve arpa tohumu, hayvan yemi, zeytin, fıstık fidanı ve canlı hayvan desteği veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, köylerde yapılan yol çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

İncelemenin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, çiftçiye olan desteklerinin devam ettiğini söyledi.


"Yaz sezonu tamamlanmadan 80 köyümüzün arazi yollarını bitirmiş olacağız"

80 köyün yolunu tamamlayacaklarını belirten Tahmazoğlu, “Daha önce arpa-buğday tohumu, gübre, fıstık, zeytin fidanı ve canlı hayvan desteklerimizin ardından şimdi de Şahinbey Belediyesi olarak köylerimizin yollarını yapıyoruz. Traktörlerin ve iş makinalarının ulaşımını kolaylaştırmak adına arazi yollarını iyileştirme çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu çerçevede 22 tane köyümüzün arazi yollarını tamamladık. Her gün 3 ayrı alanda günde yaklaşık 5 kilometre kendi iş makinalarımızla yol yapıyoruz. Yaz sezonu tamamlanmadan 80 köyümüzün arazi yollarını bitirmiş olacağız. Böylelikle çiftçimiz ürün için arazilerine gitmek istediklerinde arazi yollarını çok rahat bir şekilde kullanabilecekler. Bu yollar uzun yıllar hiçbir ihtiyaç duyulmadan çiftçimiz tarafından kullanılabilecek. Hayırlı uğurlu olsun, ürünleri bereketli olsun.” dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.