Gaziantep’te kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandırıldı

Gaziantep’te kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandırıldı

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi, plansız şehircilik ve sağlıksız yapılaşmayı önleyerek kentsel dönüşümün önünü açmak için çalışmalarını hızlandırdı.


Şahinbey Belediyesi 18 bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ederken Şahinbey ilçesini çarpık yapılaşmadan yaşanılabilir modern kent görünümüne kavuşturuyor.

İlçede 18 bölgede kentsel dönüşüm çalışması başlatan Şahinbey Belediyesi, vatandaşlarına daha modern yaşam alanları sunmak amacıyla kentsel dönüşüm kapsamında kamulaştırma ve konut yapımını gerçekleştirdi.

İlçede devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili bilgi Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey ilçesinde 18 ayrı bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarını devam ettirdiklerini söyledi.

İlçede kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Tahmazoğlu, “Kentsel dönüşüm alanında yaptığımız çalışmalarla şu ana kadar 8 bin 714 evin kamulaştırmasını ve yıkımını gerçekleştirdik. Özdemirbey Caddesini 2 şeritten 6 şeritte çıkardık. Ayrıca İnönü Caddesinin yükünü hafifletmek için eski garajlar bölgesine 40 metre genişliğinde Boğaziçi Bulvarını açtık. Diğer alanlarda da çalışmalarımız tam hızla devam ediyor.” dedi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.