Gaziantep’te kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Gaziantep’te kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi tarafından ilçenin bazı mahallelerinde kentsel dönüşüm kapsamında başlatılan yıkım çalışmaları aralıksız sürüyor.


Şahinbey Belediyesi, şehrin trafiğini rahatlatmak ve ulaşımı kolaylaştırmak adına Boğaziçi Bulvarı ikinci etap çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşın ulaşımını kolaylaştırmak ve şehrin trafik yükünü hafifletmek amacıyla daha önce Hoşgör Meydanı’nı İnönü Caddesi’ne bağlayan Boğaziçi Bulvarı 1’inci etap çalışmasını tamamlayarak, vatandaşın hizmetine sunmuştu.

Tahmazoğlu, Boğaziçi Bulvarı 2’inci etap çalışmalarını da yerinde inceleyerek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

İncelemenin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, şehrin trafiğini rahatlatacak olan Boğaziçi Bulvarı 2’inci etap çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

“9 bin 720 evin yıkımını gerçekleştirdik”

Şahinbey Belediyesi olarak kentsel dönüşüm çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde devam ettirdiklerini anımsatan Tahmazoğlu, “Şehrimiz için yeni bulvarlar açıyoruz. Boğaziçi Bulvarı 1’inci etap yol çalışmasını yaptık. Şimdide Boğaziçi Bulvarı’nın devamını açmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaklaşık 9 bin 720 evin yıkımını gerçekleştirdik. Boğaziçi Bulvarı 2’inci etap çalışmamız Ahmet Çelebi Bulvarı’ndan, Kılınçoğlu ve Aydınbaba mahallelerinden geçerek ve Özdemirbey Caddesi’ne birleşecek olan Boğaziçi Bulvarı’nın 2’inci etap çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. İnşallah bu yolumuzu da hızlı bir şekilde tamamlayarak Gaziantep’imizin ve Şahinbey’imizin hizmetine sunmuş olacağız.” dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri