Gaziantep’te kasap ve et marketleri denetlendi

Gaziantep’te kasap ve et marketleri denetlendi

Gaziantep’te dişi koyun ve keçilerin kesimini önlemek amacıyla gerçekleştirilen denetimler devam ediyor.


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından Halk Sağlığı Denetimleri Gaziantep İli Hayvan Sağlığı ve Zabıtası Komisyon kararına istinaden 1 Aralık 2020 tarihinden 1 Nisan 2021’e kadar dişi koyun ve keçilerin kesimi yasaklandı.

Bu kapsamda zabıta ekipleri, kentteki et ticaretini, tüketimini ideal ve sağlıklı bir boyutta devam ettirmek için çalışmalarına ağırlık verdi.

Ekipler, denetimlerini Saçaklı pazar yeri, Et Hali ve Et Borsası başta olmak üzere şehir genelinde yapıyor.

İşetmelerde, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, dişi hayvan kesimi denetimi, fiyat tarifesi, yangın tüpü bulundurma, hijyen belgesi, et damgası, ecza dolabı, sigara içilmez levhası için denetlemeler düzenleniyor.

Zabıta ekiplerince uygunsuz işletmelere yönelik yasaklara uyulmaması durumunda ise idari para cezası uygulanıyor. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.