Gaziantep'te kamu binalarına “HES kodu” ile giriş yapılacak

Gaziantep'te kamu binalarına “HES kodu” ile giriş yapılacak

​Gaziantep Valisi Davut Gül, Coronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında, kentte kamu kurum ve kuruluşlarına girişlerde Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasının kullanılacağını bildirdi.


İl Pandemi Kurulu Toplantısı, Vali Gül başkanlığında, kurul üyelerinin de katılımları ile gerçekleştirildi. Toplantıda, kurul üyelerinin görüş ve önerileri alınarak salgın hastalık üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantının ardından Vali Gül, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Coronavirus ile mücadelede yeni kararlar aldıklarını belirtti.

Gül, “Gaziantep'te 7 Eylül pazartesinden itibaren bağ evi ve benzeri yerlerde düğün yapılması yasaklanmıştır. 15 Eylül'den başlayarak, kamu kurum ve kuruluşlarıyla umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine girişte HES kodu istenilmesine karar verilmiştir.” dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.