Gaziantep'te ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtıldı

Gaziantep'te ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtıldı

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı töreni düzenlendi.


Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteği ile Gaziantep Valiliği öncülüğünde “Kalbe Dokun Gönül Kazan Projesi” kapsamında “askıda tablet” kampanyası hayata geçirildi.

Kampanya kapsamında Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi’nin finansal iş birliğinde 60 bin tablet temin edildi.

Sağlanan desteklerle temin edilen ve öğrencilere verilecek 60 bin tablet dağıtımı İslahiye ilçelerinde devam etti.

İslahiye Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen tablet dağıtım töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, Türkiye'de toplam dağıtılan 500 bin tabletin yüzde 14'ünün Gaziantep'te dağıtıldığını söyledi.

Törende birer konuşma yapan AK Parti Milletvekili Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan ve Müslüm Yüksel de öğrencilerin eğitiminin ve ekonominin desteklenmesi çok önemli olduğunu ifade ettiler.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Fatma Şahin de öğrencilerin yanında olduklarını belirterek ilçede yaptıkları çalışmaları anlattı. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri

YUKARI ÇIK