Gaziantep’te hırsızlık yapan 7 şüpheli tutuklandı

Gaziantep’te hırsızlık yapan 7 şüpheli tutuklandı

Gaziantep’te otomobil, motosiklet çalan ve güvenlik kamerası kayıtlarından kimliği belirlenen 29 şüpheliden 7’si tutuklanarak cezaevine konuldu.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kentte meydana gelen hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışma başlatıldığı belirtildi.

Çalışma kapsamında hırsızlık olaylarının meydana geldiği bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarının incelenmesi sonucu şüphelilerin kimliklerinin belirlendiği bildirildi.

Şüphelilerin 8 otomobil ve 10 motosiklet çaldıkları tespit edildiği belirtilen açıklamada, adresleri belirlenen 29 şüphelinin düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı ifade edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 7’sinin tutuklanarak cezaevine konulduğu belirtildi.

Şüphelilerden birinin hırsızlık suçundan 20 yıl hapis cezasının olduğu tespit edildi.

Öte yandan, Nizip ilçesinde meydana gelen 2 motosiklet hırsızlığı olayını gerçekleştiren ve 31 suç kaydı bulunan M.T’nin düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı ve sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konulduğu bildirildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.