Gaziantep’te hayırsever aile tarafından yaptırılan okul açıldı

Gaziantep’te hayırsever aile tarafından yaptırılan okul açıldı

Gaziantep’te hayırsever Ateşsönmez ailesi tarafından yaptırılan 32 derslikli Mesut Ateşsönmez Ortaokulu’nun açılışı düzenlenen yapıldı.


Gaziantep Valiliği koordinesinde başlatılan “100’üncü Yılda 100 Hayırsever” kampanyası kapsamında Şehitkamil ilçesi Beykent Mahallesinde yaptırılan 32 derslikli Mesut Ateşsönmez Ortaokulu’nun açılış töreni gerçekleştirildi.

Hayırsever Ateşsönmez ailesinin vefat eden evlatları Mesut Ateşsönmez ’in adını taşıyan Okulun açılışı merhumun doğum günü münasebetiyle bugün sabah saatlerinde gerçekleşti.

Açılış töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep’in birlikte iş yapma kültürünün yüksek bir şehir olduğunu belirtti.

Gaziantep’in diğer şehirlerden farkının, üreteniyle ve çalışanıyla hep birlikte aynı yöne doğru kürek çeken bir şehir olduğunu söyleyen Gül, “Burada olan herkesin farklı zamanlarda hayır hasenat ile ilgili çok önemli işler yaptığını biliyorum, görüyorum. Hepsi birbirinden kıymetlidir. Gaziantep’te bir yıl önce yerleşenlerde aynı hassasiyeti gösteriyor, 10 yıl önce gelip Gaziantep’te kazananlarda aynı hassasiyeti gösteriyor.” dedi.

3 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul’da “100’üncü Yılda 100 Hayırsever” kampanyasının ödül töreninin olacağını bildiren Gül, törende kampanyaya destek veren hayırseverlere özel bastırdıkları madalyaları teslim edeceklerini bildirdi.

Gül, “Bu çok kıymetli. İnanıyorum ki 300-500 yıl sonra torunlarınızın torunu, bizim dedelerimiz Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 100’üncü yılında böyle bir hayır yaptılar. Bunun karşılığında da dönemin idarecilerinden şu belgeyi aldılar. Bu belki de bırakabileceğiniz bütün miraslardan daha kıymetlidir. İnşallah el ele vererek sorunlarımızı çözeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “100’üncü yılda Cumhurbaşkanımızın himayesinde 100 hayırseverimizle, 100 eserimizi taçlandırıyoruz. O kadar özel bir çalışma ki bu, Cumhurbaşkanımız bu modeli tüm Türkiye’ye örnek bir model olarak göstereceği toplantıya dönüştüreceğiz.” diye konuştu.

Her hafta 7-8 günde bir okul teslim aldıklarını ve 42 tane okulunda inşasının devam ettiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, “155 tane okulumuz 2021 yılında yatırım programına alındı. İlave olarak 138 tane sadece ilimiz için anaokulu tahsisi yapılıyor. Bütün bunlara ilave olarak Türkiye’de emsali görülmemiş bir proje Gaziantep’te uygulanıyor. Bu proje valimizin öncülüğünü, fikir babalığını yaptığı Gaziantep’in Kurtuluşu’nun ‘100’üncü Yılda 100 Hayırsever’ kampanyası projesidir. Bugün bu muhteşem binamızın hayırsever Raif Ateşsönmez ve ailesi, merhum Mesut Ateşsönmez adına bu okulu yaptılar. 32 derslikli okulumuz, 58 personel, 1325 öğrencimize hizmet ediyor.” dedi

Hayırsever Ateşsönmez ailesi adına konuşan Engin Ateşsönmez ise, “Bugün bizim için çok duygu dolu bir gün ve bir yıl önce ailemizin gözbebeği canımız, kardeşimiz, evladımız Mesut’umuzu ebediyete uğurladık. Bugün açılış merasiminde bir araya geldiğimiz bu eğitim kurumunun kardeşim Mesut’un adını taşıyacak olması ailemiz için büyük bir gurur kaynağıdır. Okulumuzun açılışının, kardeşimin doğum gününde gerçekleşiyor olmasının da bizler için anlamı büyüktür. Mesut Ateşsönmez isminin bilimle, kültürle ve sanatla anılmasının gururunu ömür boyu yaşayacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehrimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Gül tarafından, hayırsever Ateşsönmez ailesine teşekkür belgesi verildi.

Açılış kurdelesi kesilerek sınıflar gezildi.

Açılışa Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Yusuf Kaya, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mehmet Metin Kahraman, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl Müftüsü Doktor Hüseyin Hazırlar, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Hayırsever Ateşsönmez ailesi ile protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri