Gaziantep'te hayırsever aile 22 derslikli okul yaptıracak

Gaziantep'te hayırsever aile 22 derslikli okul yaptıracak

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan ve kentteki eğitime katkı sunulmasının hedeflendiği "100. Yılda 100 Hayırsever" kampanyasına, hayırsever Kurt ailesi 22 derslikli okul için nakdi destek verdi.


Merkez Şahinbey ilçesi Deniz Mahallesi'ne yaptırılacak olan 22 derslikli okul için Gaziantep Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve hayırsever Kurt ailesi arasında protokol imzalandı.

Valilikte düzenlenen törende açıklamalarda bulunan Vali Davut Gül, Gaziantep’in kadirşinas hayırseverlerin gönül birliği ile şehrin eğitimine ve geleceğine yatırım yapmaya devam edildiğini söyledi.

Şahinbey ilçesi Deniz Mahallesi’ne yaptırılacak 22 derslikli Yeditepe Ortaokulu için hayırsever Kurt ailesinin nakdi bağışta bulunduğunu belirten Gül, “100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyasını hatırlatarak, “Gaziantepli hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Hepsi üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. Bugün de Ali ve Halil beyle okul protokolü imzalıyoruz. 22 derslikli bir okul olacak. İnşallah okullarımızın sayısı 100’ü bulduğunda hep birlikte bunun için de ayrı bir tören düzenleyeceğiz.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Metin Kılıçparlar da “100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyasına destek veren hayırsever aileye eğitim camiası adına teşekkür etti.

Hayırsever Ali Kurt ise “Babamızın, geçmişlerimizin hayrına böyle bir işe girmek bizim için onur verici. İnşallah çocuklarımız da devamını getirirler. Bu örnek kampanyaya imkânı olan herkesin destek vermesini istiyoruz.” diye konuştu.

Hayırsever Halil Kurt da okulun hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından protokolü imzalanan okulun isminin, Safa Mehmet Kurt Ortaokulu olacağı bildirildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.