Gaziantep'te hastanede akraba aileler arasında kavga: 4 yaralı

Gaziantep'te hastanede akraba aileler arasında kavga: 4 yaralı

Şahinbey ilçesindeki özel bir hastanede hasta ziyareti esnasında akrabalar arasında çıkan bıçaklı kavgada, biri hemşire 4 hastane çalışanı yaralandı.


Olay, Düztepe Mahallesinde bulunan özel bir hastanede meydana geldi. İddiaya göre, hasta ziyaretine gelen iki akraba grup arasında miras meselesi nedeniyle tartışma çıktı. Hastane koridorunda başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

Hastane güvenlik personelleri ve çalışanlarının güçlükle ayırdığı olayın ardından dışarı çıkartılan grup araçlarında bulunan kesici alet ve sopalarla tekrar hastaneye geldi. İki grup arasında kavga esnasında çıkan arbedede bir hemşire, 2 güvenlik görevlisi ve bir hasta danışma görevlisi vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.


Haber verilmesi üzerine hastaneye polis ekipleri sevk edildi. Kavgayı güçlükle ayıran polis olayla ilgili 4 şüpheliyi gözaltına aldı.

Hastaneden olaya ilişkin yapılan açıklamada, “Hasta yakınları arasında yaşanan tartışmayı ayırarak olayın taraflarını hastane dışına güçlükle çıkaran güvenlik görevlilerimiz olaydan 1-2 dakika geçmeden hasta yakınının tekrar acil servisimize gelerek ‘sallama’ diye tabir edilen büyük kesici alet ile saldırmış ve olayda iki güvenlik görevlimiz bir paramedik ve bir hasta danışmanımız yaralanmıştır. Özellikle pandemi (Covid-19) sürecinde hastaların sağlığı kendi sağlığının önünde tutarak fedakarca çalışan hastane çalışanlarımızın yaşadığı bu çirkin olay bizleri derinden üzmüştür. Yapılan bu şiddet eylemine kınıyoruz. Sağlıkta yaşanan şiddetin bir an önce son bulmasını diliyoruz.” denildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.