Gaziantep'te FETÖ operasyonu: 14 gözaltı

Gaziantep'te FETÖ operasyonu: 14 gözaltı

Gaziantep'te polis tarafından FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen operasyonda 14 şüpheli gözaltına alındı.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde  ilimiz merkezli 3 ilde eş zamanlı olarak icra  edilen operasyonda FETÖ/PDY’nin eylem ve faaliyetlerinin engellenmesi amacıyla çalışmalar yürütüldüğü belirtildi.

Çalışmalar kapsamında çeşitli adreslere eş zamanlı operasyonların düzenlendiği belirtilen açıklamada, “Terör örgütü ile iltisaklı kurumlarda kaydı olan, örgüt içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren şahıslarla irtibatı bulunan ayrıca örgüt içi haberleşme programlarını kullandıkları tespit edilen şüphelilerin yakalanmasına yönelik 23.11.2022 tarihinde ilimiz merkezli  3 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda 14 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal ele geçirilerek şüpheliler hakkında yasal işlem başlatılmıştır.” denildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri